Ważna ulica w Rybniku w przebudowie. Prace wchodzą w kolejny etap
W Rybniku trwa II etap rozbudowy ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego. Obecnie wykonawca prowadzi prace przy włączeniu nowo wybudowanego gazociągu do czynnej sieci gazowej. To konieczny etap przed rozpoczęciem zasadniczych robót drogowych.
Rozbudowa ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego. Trwają prace przy gazociągu
Kolejne prace związane z rozbudową ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego są w toku. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo i komfort użytkowników drogi, a także usprawnić układ komunikacyjny w tej części Rybnika. Aktualnie wykonawca zajmuje się włączeniem nowo wybudowanego gazociągu do czynnej sieci gazowej. Jak informuje miasto, ze względu na położenie istniejącego gazociągu w jezdni, wykonanie tych robót było niezbędne przed przejściem do zasadniczego etapu prac drogowych.
Po przepięciu sieci ruszą kolejne roboty drogowe
Zakończenie przepięcia sieci gazowej umożliwi rozpoczęcie następnych prac. Chodzi m.in. o korytowanie pod docelową konstrukcję jezdni oraz budowę pozostałych elementów pasa drogowego. To oznacza, że obecne roboty są ważnym etapem przygotowawczym, od którego zależy dalszy harmonogram inwestycji.
Miasto: inwestycja poprawi bezpieczeństwo i komunikację
Do postępu prac odniósł się prezydent Rybnika Piotr Kuczera.
– Konsekwentnie realizujemy inwestycje drogowe, które poprawiają jakość codziennego życia mieszkańców. Rozbudowa ulicy gen. Stefana Grota-Roweckiego to ważne przedsięwzięcie, które zwiększy bezpieczeństwo uczestników ruchu i usprawni komunikację w tej części Rybnika. Cieszy nas, że kolejne etapy prac przebiegają zgodnie z harmonogramem – podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera.
Ponad 5 mln zł na rozbudowę ulicy w Rybniku
Umowa na realizację zadania została podpisana 17 listopada 2025 roku. Wartość inwestycji wynosi obecnie 5 042 824,29 zł brutto. Zakończenie robót zaplanowano na 1 kwietnia 2027 roku. Zadanie jest dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
















Dodaj komentarz