Rybnik - portal miejski Rybnicki.com

Wiadomości z Rybnika

Profesjonalna renowacja szyb samochodowych gwarancją bezpiecznej jazdy

  • Dodano: 2017-07-07 10:00

O auto detailingu mówi się w kontekście estetyki i walorów wizualnych. To prawda, bowiem odświeżenie samochodu ma głównie na celu zwiększenie poziomu czystości i tak zwanej elegancji. Profesjonalny auto detailing to także gwarancja bezpiecznej jazdy.

W ofercie salonów auto detailingu można często znaleźć punkt związany z profesjonalną renowacją szyb samochodowych. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że chodzi jedynie o szyby porysowane i matowe, które dla osób nas mijających mogą być zwyczajnie nieestetyczne. Renowacja szyb to jednak przede wszystkim próba zwiększenia poziomu bezpieczeństwa i komfortu w trakcie jazdy. Dlaczego? Szyby mają to do siebie, że bardzo szybko ulegają zniszczeniu. Mikro uszkodzenia wynikające z czynników atmosferycznych oraz mechanicznych, mogą po czasie doprowadzić do całkowitego zmatowienia szyby, ubytków i pęknięć. Każda z tych usterek w konsekwencji może doprowadzić do wypadku. Wszyscy wiemy, jak ważna jest widoczność podczas jazdy samochodem. Szyba z pęknięciem czy licznymi zarysowaniami nie jest dobrym wyznacznikiem bezpiecznej jazdy.

Jak z tym walczyć? Jedną z możliwości salonów auto detailingu, jest zastosowanie powłoki ochronnej na szybie przedniej i tylnej, oraz na bocznych, jeśli jest taka konieczność.  Powłoka ta utrzymuje szybę w czystości, a co więcej odpycha ona wodę z powierzchni szkła – zapewniając stałą widoczność w trakcie opadów deszczu czy śniegu. Najważniejszym jednak punktem działania powłok hydrofobowych, jest ochrona szyby przed mikro uszkodzeniami. Pęknięć wynikających z uderzenia o odłamki szkła, czy kamieni najczęściej nie widać, a to właśnie one mogą doprowadzić do największych tragedii. Powłoka hydrofobowa ma na celu ochronić szybę przed takimi uszkodzeniami i tym samym zwiększyć bezpieczeństwo. Każdy kierowca, czy to amator, czy zapaleniec motoryzacyjny – powinien myśleć o swoim samochodzie przede wszystkim w kontekście bezpieczeństwa. Auto detailing w salonie miczekautodetailing.pl, to gwarancja bezpiecznej jazdy – przekonaj się sam i skorzystaj z usług profesjonalnego studia. To bardzo ważne!

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.