Wiadomości z Rybnika

Zobacz, jak opisy produktów wpływają na sprzedaż

  • Dodano: 2020-02-05 14:15

Opisy produktów w sklepach internetowych są niezwykle ważne. Nie każdemu jednak sprzedawcy wydaje się to oczywiste. I niestety zaniedbują ich jakość, co wpływa na słabe wyniki sprzedażowe. W niniejszym artykule przyjrzymy się temu jak opisy produktów wpływają na sprzedaż.

Dlaczego dobre opisy produktów do sklepów internetowych są takie ważne?

Opisy produktów w sklepach internetowych są niezmiernie ważne z jednego, podstawowego powodu. Zastępują sprzedawcę w sklepie stacjonarnym. W sklepie internetowym nie ma innej możliwości komunikowania się z klientem, zaprezentowania mu asortymentu niż poprzez słowo pisane. I tak jak klient lubi być dobrze obsłużony w sklepie „w realu”, tak lubi czytać dobrze opisane produkty. Wolimy przecież być obsłużeni fachowo, przez sprzedawcę, który szczegółowo zaprezentuje nam interesujący nas przedmiot. W internecie poznajemy towary przez ekran. I to co się znajdzie na stronie produktu albo nas zachęci do kupna lub przeciwnie. Dlatego opisy są takie ważne. To one są „sprzedawcami” w sklepie internetowym.

Kiedy opisy produktów w sklepach internetowych rujnują sprzedaż?

Można by skorzystać z analogii do prawdziwego sprzedawcy i powiedzieć, że opisy rujnują sprzedaż kiedy są słabymi sprzedawcami. A jaki to jest słaby sprzedawca? Taki, który nie poświęca czasu klientowi, odpowiada mu zdawkowo i nie wie zbyt wiele o asortymencie sklepu. Jeżeli więc opis spełnia te kryteria, nie zachęci klienta do kupna danego produktu. A więc opisy krótkie, o zdawkowe, lub zawierające samą specyfikację, nie wpłyną na wzrost sprzedaży. Powody, dla których sprzedawcy internetowi umieszczają takie właśnie złe opisy są różne. Mogą nie wiedzieć jak napisać prawidłowy opis, nie chcieć go napisać sądząc, że klient sam widzi jaki dany towar jest i nie trzeba mu go dodatkowo przedstawiać. Sądzić też mogą, że ludzie i tak go nie przeczytają, ze zwykłego lenistwa. Wszystkie powyższe mniemania są błędne. Dowiedz się więcej na stronie https://www.experts4blogs.pl/oferta/opisy-produktow-i-kategorii/ . Klienci lubią czytać opisy produktów, które ich interesują. Chcą po prostu jak najwięcej się o nich dowiedzieć. Jeśli więc opisy nie dostarczają im wystarczającej ilości informacji, będą szukać dalej. I znajdą je u konkurencji, u której kupią produkt, ponieważ ona opisała go w odpowiedni sposób. 

Jak poprawić jakość opisów produktów w swoim sklepie internetowym?

Na same zasady pisania prawidłowych opisów produktów można poświęcić osobny (i całkiem obszerny) artykuł. Niemniej zawsze warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Pierwszą już znamy – opisy nie powinny krótkie. Nie mniej niż 1000 znaków ze spacjami ale lepiej gdyby były dłuższe. Oczywiście powinny być oryginalne. Kopiowanie opisów producenta (lub jeszcze gorzej – od konkurencyjnych sklepów), nawet jeśli są długie, nie wyróżni w żaden sposób Twojego sklepu. Oryginalność jest miarą jakości. Dobrze jest też znać zasady SEO do redagowania opisów produktu. Inaczej mówiąc należy poznać frazy i słowa kluczowe najczęściej wpisywane w wyszukiwarkę, dotyczące sprzedawanego przez Ciebie produktu. Powyższe to tylko kilka zaleceń, warto jednak cały czas zgłębiać sztukę pisania opisów produktów aby były jak najlepsze. Niemniej na sam początek, wystarczą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.