Wiadomości z Rybnika

Znaczenie baneru w kampanii marketingowej - wybierz mądrze

  • Dodano: 2020-04-01 10:00

Prowadzisz sklep stacjonarny, salon usługowy lub inną działalność gospodarczą z siedzibą w centrum miasta? Zastanów się nad tym, jaka forma reklamy zapewni Ci satysfakcjonującą efektywność.

Specjaliści od marketingu prawdopodobnie zaczną w tym momencie rozważać, co będzie najlepszym wyborem. Najpopularniejsze propozycje to: reklamy Google, Facebook, Instagram, pozycjonowanie, czy prowadzenie specjalistycznego bloga. Zauważasz pewną zależność? Wszystkie wymienione formy to reklama online. Czy to znaczy, że banery reklamowe nie są w stanie zapewnić zainteresowania klientów? Okazuje się, że zwykły baner stojący potrafi przyciągnąć uwagę większej liczby osób, niż internetowa kampania marketingowa. Wszystko zależy jedynie od tego, jaki jest profil Twojej działalności i jak baner zostanie zaprojektowany. Jakich błędów nie popełniać przy projektowaniu baneru reklamowego dowiesz się z tego wpisu: http://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/28811,skuteczny-baner-reklamowy-5-zasad-o-ktorych-zapomi.

Jak wymyślić hasło reklamowe i motyw przewodni?

Jesteś osobą kreatywną i wydaje Ci się, że wiesz, jak przyciągnąć ludzi hasłem reklamowym? Jeśli nie znasz podstawowych sztuczek marketingowych i badań na temat reakcji ludzi na poszczególne elementy, ciężko mówić o umiejętnościach projektowania sloganów i grafik reklamowych. Czy wiesz, że nauczeni czytania od górnego lewego rogu do prawego, automatycznie w pierwszym momencie zwracamy uwagę na ten punkt? Żeby zainteresować klienta, masz ok. 2-3 sekund. Niezbyt dużo czasu. Warto więc zdać się na wiedzę specjalistów, którzy zrobią to lepiej w porozumieniu z Tobą i dostosują treść do indywidualnych oczekiwań.

Jakość druku ma znaczenie

Produkcja banerów reklamowych wydaje się prosta. Wystarczy uruchomić projekt za pomocą oprogramowania i zlecić realizację druku narzędziom. Teoria niestety mija się z praktyką i chociaż technologia jest w stanie pomóc, często zapominamy o dostosowaniu grafiki do wielkości i kolorystyki. To, co widzimy na monitorach, może zupełnie inaczej prezentować się na banerach. Obowiązkiem specjalistów pracujących w profesjonalnych drukarniach jest dopracowanie wszystkiego w taki sposób, by efekt był zaskakujący nawet dla Ciebie.

O czym należy pamiętać w trakcie produkcji banerów reklamowych? Do najistotniejszych i podstawowych aspektów zaliczamy m.in.:

  • rozdzielczość,

  • DPI (ilość punktów obrazu na cal),

  • rodzaj wykorzystanych materiałów,

  • technikę nadruku,

  • jakość farb i lakierów,

  • zabezpieczenia,

  • gęstość splotu wewnętrznej przędzy poliestrowej,

  • grubość nitki,

  • gramatura.

Wszystkie ww. elementy mają wpływ nie tylko na wytrzymałość baneru, ale również jego design. Jak widać, osoba bez doświadczenia może mieć problem z dokonaniem właściwego wyboru. Warto poradzić się osób, które pracują w danej branży od lat i są w stanie doradzić, co spełni Twoje potrzeby.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.