Wiadomości z Rybnika

Zdrowa i gładka skóra – kilka kroków, które pozwolą Ci ją osiągnąć

  • Dodano: 2021-10-14 09:30

Każdy marzy o pięknej skórze. W końcu zadbana cera jest świetną wizytówką. Problem pojawia się wtedy, gdy trzeba wprowadzić zmiany pozwalające ją uzyskać. Ile osób, tyle opinii, dlatego w internecie aż roi się od nietrafionych porad dotyczących pielęgnacji. Co w takim razie robić, by mieć zdrową i gładką skórę? Sprawdźmy to!

Zdrowa i gładka skóra – korzystaj ze sprawdzonych kosmetyków

Wiele osób przywiązuje ogromną wagę do pielęgnacji, a mimo to stan ich skóry nie ulega poprawie. Czasami problem może tkwić w nieumiejętnie dobranych kosmetykach. Zdarza się na przykład, że produkty przeznaczone dla suchej skóry mogą zawierać alkohol, który działa wysuszająco. Z kolei SLS i SLES podrażniają cerę i mogą być szkodliwe dla zdrowia. Należy unikać tego typu składników, ponieważ przynoszą więcej szkody niż pożytku. Istotne znaczenie ma też to, by poza zakupem wysokiej jakości produktów, nauczyć się umiejętnie ich używać. 

Zdrowa i gładka skóra – postaw na zbilansowaną dietę

Kolejną kwestią, którą należy mieć na uwadze jest dieta. Zdrowa i gładka skóra potrzebuje odpowiedniej ilości składników odżywczych, witamin i minerałów. Z tego względu warto zadbać, by w codziennym jadłospisie nie zabrakło warzyw, owoców, ryb oraz olejów tłoczonych na zimno. Produkty te zawierają bowiem witaminy C, A i E oraz kwasy omega-3. Dobrym pomysłem jest wzbogacenie diety o preparaty, takie jak Este Synergy, o którym więcej przeczytasz tutaj https://estesynergy.com/zdrowa-i-gladka-skora/. Suplementy diety często okazują się sprzymierzeńcem na drodze do uzyskania zdrowej i gładkiej skóry.

Zdrowa i gładka skóra – zwróć się po radę do specjalisty

Jeśli robisz wszystko zgodnie z zaleceniami, a Twoja skóra wciąż nie wygląda zbyt dobrze, spróbuj skonsultować się z dermatologiem. Czasami niedoskonałości skórne wynikają z problemów hormonalnych lub mają związek z różnymi chorobami. Wykonanie dokładnych badań oraz wizyta u specjalisty powinny pomóc w poprawieniu wyglądu cery. Dzięki temu może okazać się, że zdrowa i gładka skóra jest na wyciągnięcie ręki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.