Wiadomości z Rybnika

Zawody strzeleckie "O Srebrne Muszkiety-2013"

  • Dodano: 2013-05-24 13:15
15 maja 2013 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Rybniku odbyły się zawody strzeleckie "O Srebrne Muszkiety-2013" zorganizowane przez Śląskiego Kuratora Oświaty i Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach oraz Dyrektora Biura Śląskiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju.
 
 
Zawody rozgrywane były w trzech etapach:
1. etap szkolny;
2. etap delegatur KO;
3. etap wojewódzki;
 
 
Etap pierwszy – szkolny w Zespole Szkół Technicznych odbył się 13 marca 2013r. Miał na celu wyłonienie drużyny reprezentującej szkołę w dalszym etapie zawodów. 
Po przeprowadzonej klasyfikacji indywidualnej w skład reprezentacji szkolnej weszli uczniowie: Mateusz Juda, Przemysław Kupczak, Kamil Tołwiński.
Na szczeblu Delegatury KO w zawodach wzięło udział 5 drużyn 3- osobowych dziewcząt i 12 drużyn 3-osobowych chłopców m.in. ze szkół z Rybnika,  Raciborza, Żor, Jastrzębia Zdroju, Wodzisławia Śl.
 
 
Główną konkurencję w czasie zawodów stanowiło strzelanie z karabinu „standard”, kaliber 5,6 mm, o zamkniętych przyrządach celowniczych.
Każdy z uczestników zawodów musiał oddać 23 strzały w tym 3 próbne. Odległość strzelania wynosiła 50 m. do tarczy 154,4/112,4 mm.
Do punktacji zespołowej zaliczano wyniki osiągnięte przez wszystkich uczestników zespołu. Uczniowie reprezentujący Zespół Szkół Technicznych z Rybnika uzyskali 280 punktów i zajęli III miejsce.
Opiekę nad uczniami podczas zawodów sprawowała mgr Katarzyna Kuliś.  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.