Wiadomości z Rybnika

Zagraniczny urlop - dobre ubezpieczenie to podstawa!

  • Dodano: 2018-10-23 08:30, aktualizacja: 2018-10-23 08:39

Nie ma co ukrywać, że wyjazd na zagraniczny urlop wiąże się z większym ryzykiem niebezpiecznego wypadku albo straty majątkowej (zgubienie bagażu, zniszczenie wartościowego sprzętu, kradzieże), a więc dobrym rozwiązaniem byłoby zapewnienie sobie najlepszej ochrony. Co prawda karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) przysługuje każdej osobie, która odprowadza składki na NFZ, ale czy to wystarczy? No właśnie niekoniecznie…

Jak dobrze ubezpieczyć się na zagraniczny wyjazd?

Chcąc zapewni sobie odpowiednią opiekę na okres wakacyjnego wyjazdu mamy do wyboru dwa rozwiązania. Pierwszym jest wyżej wymieniona, bezpłatna karta EKUZ natomiast drugim z rozwiązań może być wykupienie prywatnego ubezpieczenia. Niestety, ale w dalszym ciągu zbyt duże grono osób dochodzi do wniosku, że nie ma po co “bez potrzeby” wydawać pieniędzy, skoro można mieć coś za darmo, czyli świadczenia przysługujące z tytułu karty EKUZ. W praktyce wygląda to jednak troszkę inaczej. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie zapewnia całkowitej ochrony, a więc mogą zdarzyć się sytuacje, w których konieczne będzie zapłacenie z własnej kieszeni. Sytuacje takie jak m.in wszczęcie akcji poszukiwawczej lub ratunkowej albo konieczność medycznego transportu do Polski to jedne z tych sytuacji, które będzie musiał pokryć sam poszkodowany. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że tego rodzaju świadczenia wcale nie są tanie. Za medyczny transport do kraju trzeba zapłacić od kilku do kilkunastu tysięcy, a więc zamiast oszczędzać przed wyjazdem na własnym bezpieczeństwie chyba rozsądniej będzie wydać kilkaset złotych na ubezpieczenie prywatne, prawda?

Dodatkowa ochrona = mniej stresu!

Przede wszystkim wykupienie prywatnej polisy z pakietem medycznym zapewnia znacznie więcej korzyści niż te, które wynikają z posiadania karty EKUZ, ale także posiadanie prywatnego ubezpieczenia pozwoli na udany, spokojny urlop bez konieczności denerwowania się wydawaniem dodatkowych pieniędzy za świadczenia lekarskie. Dodatkowe korzyści z prywatnego ubezpieczenia to m.in pomoc w przypadku zgubienia ważnych “papierów”, dokumentów tożsamości, a także transport do Polski w momencie rozpoczęcia działań militarnych na terenie kraju, w którym obecnie się znajdujemy. Jak widać z prywatnego ubezpieczenia wynika wiele korzyści, a więcej na ten temat można poczytać na stronie https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.