Wiadomości z Rybnika

Wynajem samochodów a wyjazdy za granicę

  • Dodano: 2019-09-11 10:45

Chcesz zdecydować się na wynajęcie auta i podczas trwania wynajmu wyjechać za granicę? W takim przypadku może okazać się, że konieczna będzie dodatkowa opłata!

Większość klientów wypożyczalni samochodowych korzysta z pojazdów w Polsce. Zdarza się jednak, że klient pragnie wyjechać wynajętym autem poza granice kraju, na przykład w celach turystycznych. Zanim zdecydujemy się na taką podróż, sprawdźmy jednak regulamin świadczenia usług wynajmu. Najczęściej za wynajem samochodów musimy zapłacić wtedy więcej!

Wynajem samochodów tylko w granicach Unii Europejskiej

Najczęściej wypożyczalnia samochodów zastrzega w umowie z klientem, że może on poruszać się pojazdem tylko po terenie Polski, a jeśli będzie chciał wyjechać do innego kraju, powinien poinformować o tym wypożyczalnię i wnieść dodatkową opłatę. Warto przy tym wskazać, że wynajem samochodów Rybnik najczęściej dotyczy wtedy tylko wyjazdów w ramach granic Unii Europejskiej, dlatego możemy pojechać do Czech, na Słowację, do Niemiec, ale już nie możemy udać się na Ukrainę czy Białoruś. Zatem wtedy, gdy zamierzamy odwiedzić okoliczne kraje, wówczas możemy wybrać także wynajęty pojazd. Wówczas zwiedzanie czy też podróże służbowe mogą być jeszcze bardziej komfortowe – korzystanie z własnego auta to gwarancja wygodny, swobody i niezależności!

Ile kosztuje wynajem samochodów z wyjazdami za granicę?

Gdy chcemy odwiedzić inne kraje wynajętym autem, w takim przypadku powinniśmy o tym poinformować wypożyczalnie, na przykład podczas wykonywania swojej rezerwacji. Z jakimi kosztami dodatkowymi za wynajem samochodów należy się wtedy liczyć? Najczęściej jest to kwestia dodatkowych kilkudziesięciu złotych, dlatego też nie jest to wysoki wydatek. Niektóre wypożyczalnie oferują wynajem samochodów z możliwością wyjazdu za granicę bez żadnych dodatkowych opłat. Podsumowując, jeśli chcemy zdecydować się na wyjazd wypożyczonym autem do innego kraju, w takim przypadku warto sprawdzić wcześniej, czy wypożyczalnia na to pozwala, a jeśli tak, na jakich warunkach może odbywać się wynajem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.