Wiadomości z Rybnika

Wynajem lodowiska – odkryj ciekawszą odsłonę zimy

  • Dodano: 2021-10-22 10:00

Zima kojarzy się przede wszystkim z mrozem i długimi wieczorami spędzanymi pod kocem. Czas odczarować tę porę roku! Przecież jest tyle zimowych sportów, jakie możemy uprawiać. Jednym z nich jest łyżwiarstwo. Niestety w wielu miastach brakuje ślizgawek, przez co wykonywanie tej aktywności jest niemożliwe. Samorządy miast i gmin powinny się tym zainteresować. A jeśli tego nie zrobią, Ty sam możesz zainwestować w wynajem lodowiska i wypełnić dziurę w rynku.

Wynajem lodowiska – biznes, który ma sens

Wynajem lodowiska to dużo lepsze rozwiązanie niż budowa. Przede wszystkim pozwala sprawdzić, czy w danej miejscowości taki obiekt będzie cieszył się zainteresowaniem. Właściwie ryzyko jest niewielkie – jeśli atrakcja się nie spodoba, firma zajmująca się wynajmem zdemontuje ślizgawkę. Usługodawcy pomagają także w montażu, jak również serwisują lodowisko. Przedsiębiorca nie musi więc martwić się o sprawy techniczne. Powinien tak naprawdę zadbać głównie o właściwą promocję miejsca, oświetlenie i muzykę. Lodowisko może generować imponujące przychody, jeśli oczywiście znajduje się w dobrej lokalizacji. Na jakie kwestie zwrócić uwagę, by lodowisko cieszyło się zainteresowaniem mieszkańców i turystów?

Wynajem lodowiska – zadbaj o szczegóły

Niezależnie od tego, czy na wynajem lodowiska decyduje się samorząd miasta, gminy, właściciel galerii handlowej czy kina, trzeba zadbać o szczegóły, bez których atrakcja nie odniesie sukcesu. Pierwszą i najważniejszą kwestią jest lokalizacja. Obiekt powinien znajdować się w okolicy przystanków komunikacji miejskiej. Najlepiej, gdy lodowisko ulokowane jest w ścisłym centrum. Bardzo ważne jest, aby w pobliżu znajdowało się przyłącze wodne i energetyczne. Trzeba bowiem podłączyć agregat chłodniczy, by ślizgawka mogła ruszyć. Warto korzystać wyłącznie ze sprzętu renomowanych marek, o czym przeczytasz więcej tutaj https://www.ras-lodowiska.pl/produkt/wynajem-lodowisk-mobilnych/. Dwa przyłącza gwarantują stabilniejszą pracę zasilania. Poza tym pozwalają na instalację nagłośnienia i oświetlenia. Dzięki temu lodowisko jest jeszcze lepszą atrakcją.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.