Wiadomości z Rybnika

Wynajem busa na wyjazd lub wakacje

  • Dodano: 2020-02-25 11:45

Wyjeżdżając na wakacje z rodziną czy ze znajomymi dokładnie planujemy cały wyjazd. Jedną z opcji jest wybór środka transportu. Jeśli postanowiliśmy, że pojedziemy na wakacje autem, warto w tym miejscu zastanowić się, czy na pewno opłaca się jechać naszym własnym samochodem. Jedną z opcji jest wynajemem busa.

Wyjazdy na wakacje to jedna z przyjemniejszych do zaplanowania rzeczy w roku. Jednak im bliżej wyjazdu, często zdajemy sobie sprawę, ile rzeczy jest jeszcze do zrobienia i do zaplanowania. Wielu z nas wyjeżdża na wakacje czy to krajowe czy zagraniczne samochodami, zarówno z rodziną jak i znajomymi. Przed wyjazdem planujemy budżet, którego istotną część stanowią koszty dojazdu. Jadąc w kilka osób warto rozważyć wynajem busów.

Bus na wakacje

Po przeliczeniu kosztów wyjazdu dla większej grupy osób, bardziej opłacalną opcją jest wynajęcie busa dla całej naszej wyprawy. Do kierowania busem 9 osobowym wystarczy nasze prawo jazdy z kategorią B, czyli uprawnienia jak na każde inne auto osobowe. Jak łatwo się domyślić jadąc jednym samochodem, dzielimy koszty wyjazdu między wszystkich członków wyprawy. Koszty wyjazdu to nie tylko same paliwo, ale także koszty autostrad, miejsc parkingowych. Nie bez znaczenia są koszty eksploatacji naszego samochodu, które już nie tak łatwo policzyć. Można jedynie sprawdzić, o ile szybciej będziemy musieli zrobić przegląd techniczny naszego samochodu dokładając podczas wyjazdu kolejne kilka tysięcy, czy kilkaset kilometrów do przebiegu samochodu. Przegląd techniczny i okresowe naprawy to koszty oleju napędowego, filtrów ale już bardziej kłopotliwe jest doliczenie zużycia poszczególnych części samochodu i spadek jego wartości wraz z kolejnymi tysiącami kilometrów. Po doliczeniu kosztów wypożyczenia wynajem busów www.readyrent.pl jest opcją dużo korzystniejszą finansowo, niż jazda na kilka samochodów.

Wynajem busów z dobrej firmy gwarantuje nam wybór w pełni sprawnego, doskonale dopasowanego busa, w pełni gotowego do każdej podróży. Jeśli wyjeżdżamy swoim samochodem, konieczna jest wizyta u mechanika samochodowego. Wynajmując busa nie musimy tego już robić. Oszczędzamy w ten sposób czas i być może koszty naprawy naszego auta.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że jazda jednym samochodem jest dużo bardziej komfortowa i przyjemniejsza. Nie musimy się “pilnować” na drodze, czy nasi towarzysze podróży jadą za nami, czy się gdzieś nie zgubili. Jadąc razem, jednym samochodem szybciej mija nam czas podróży. Ma to duże znaczenie kiedy jadą z nami dzieci, szczególnie te młodsze. Dzieci podczas podróży jednym samochodem bardziej zajmują się sobą, a czas podróży dłuży się zdecydowanie mniej. Przy dalszych wyjazdach jazda jednym samochodem jest mniej męcząca, bo umożliwia zmianę kierowcy. Kiedy jeden prowadzi, drugi odpoczywa. Nie trzeba nawet spać, żeby odpocząć od jazdy, która przecież wymaga koncentracji. Wystarczy czasami kilka godzin posiedzieć na miejscu pasażera, żeby się zrelaksować.

Bus ma też przewagę nad przeciętnym samochodem osobowym, bo jest w nim dużo więcej miejsca na nogi. Sprawia to że nasza podróż jest dużo wygodniejsza. Zarówno wygodniej się siedzi jak i śpi. Co więcej, jeśli podczas wakacji planujemy zaliczyć różne atrakcje turystyczne parkowanie jednego samochodu będzie dużo łatwiejsze, niż szukanie miejsc dla kilku samochodów, coo znowu pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Podczas wakacji chcemy naładować swoje życiowe akumulatory. Każdy dodatkowy problem czy sprawa do zorganizowania zabiera nam trochę z tej przyjemności. Całoroczną praca zasłużyliśmy sobie na odpoczynek, więc jeśli to możliwe warto poszukać opcji, które nam to maksymalnie umożliwi. Jedną z takich opcji jest właśnie wyjazd jednym samochodem.

Wynajem busów na imprezy

Wyjeżdżając na różnego rodzaju imprezy, dobrym pomysłem jest wynajem busów dla nas i znajomych. W takim przypadku możemy poprosić i wynająć busa z kierowcą, który zawiezie nas na miejsce imprezy i przywiezie z powrotem. Unikniemy w ten sposób częstego dylematu, kto ma się poświęcić i zostać kierowcą. Jeżeli planujemy wypad na imprezy masowe, takie jak koncerty, duże wydarzenia sportowe, to jazda jednym autem rozwiązuje odwieczny problem ze znalezieniem miejsc parkingowych. Wspólna jazda jednym samochodem sprawia, że jadąc razem od razu udziela nam się imprezowa atmosfera.

Wynajem busów jest doskonała opcją dla osób, które organizują imprezy integracyjne poza miejscem pracy. Busy zawiozą wszystkich uczestników na wybrane miejsce imprezy. Czasami zabieramy współpracowników z kilku różnych miejsc, nie zawsze po drodze i nie zawsze jest ich odpowiednia ilość, aby zapełnić zwykły autobus. Wynajęcie busów znacznie ułatwia nam wygodną logistykę i obniża koszty organizacji imprezy integracyjnej.

Wynajem busów z dobrej firmy jest bardzo opłacalny, gdyż po podliczeniu wszystkiego obniża koszty wielu wyjazdów. Sprawne technicznie busy gwarantują nam spokojną i bezpieczną podróż. Czyż nie warto na to właśnie postawić?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.