Wiadomości z Rybnika

Wózek wielofunkcyjny 2w1 czy 3w1 - sprawdzamy, na który warto się zdecydować

  • Dodano: 2019-10-28 12:15

Wybór wózka dla dziecka to dla przyszłych rodziców spore wyzwanie. Na rynku jest bowiem dostępnych wiele modeli pochodzących o różnorodnych marek. Wchodząc do sklepu zajmującego się sprzedażą takich produktów można wyjść jeszcze bardziej zdezorientowanym. Właśnie dlatego poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które ułatwią podjęcie tej ważnej decyzji. 

Wózek wielofunkcyjny 2w1 i 3w1 – co kryją te nazwy?

Każda osoba, która zaczyna przeglądać katalogi z wózkami natyka się na opisy: wózek wielofunkcyjny 2w1 oraz wózek wielofunkcyjny 3w1. Co skrywają te nazwy? Pierwsza oznacza konfigurację, w której kupujący otrzymuje gondolę oraz wersję spacerową wózka. Natomiast 3w1 to połączenie gondoli, wersji spacerowej, a także nosidła, które nadaje się do przewożenia dzieci w samochodzie, a także ma możliwość wpięcia w stelaż. 

Wózek wielofunkcyjny 2w1 i 3w1 – bezpieczeństwo

Każdy rodzice chce, by jego dziecko podróżowało bezpiecznie. Właśnie dlatego powinien sprawdzić wszystkie możliwe certyfikaty jakie uzyskał konkretny model wózka. Następnie warto samemu sprawdzić zabezpieczenia, którymi między innymi są pasy, które mają utrzymać dziecko w  nosidle oraz spacerówce. Gondola sama w sobie jako takich zabezpieczeń. Zwrócić uwagę można jedynie na wysokość rantów, które mają zapewniać dziecku bezpieczeństwo przed wypadnięciem. Wracając jednak do pasów należy sprawdzić, czy są trzypunktowe lub pięciopunktowe. Każde inne zapewniają znacznie gorsze trzymanie, a co za tym idzie zwiększają szansę na wypadnięcie dziecka  z wózka. Ważną kwestią dotyczącą bezpieczeństwa jest również mocowanie nosidła jako fotelika samochodowego. Niestety nie wszyscy producenci wózków wielofunkcyjnych 3w1 przykładają odpowiednią wagę do jakości, a także poziomu zabezpieczeń. 

Wózek wielofunkcyjny 2w1 i 3w1 – ceny

Nie da się ukryć, że cena dla rodziców, którzy muszą skomponować całą wyprawkę dla dziecka również jest istotnym elementem, które nierzadko warunkuje dokonanie zakupu. Ceny porównywać można między innymi poprzez przeglądanie ofert sklepów internetowych takich jak np. https://zakupydladzieci.pl/pl/c/Wozki-wielofunkcyjne-3w1/65. Zauważyć wówczas można, że wózek wielofunkcyjny 3w1, czyli ten bardziej rozbudowany zestaw, wcale nie musi być droższy od 2w1. Jest to spowodowane między innymi licznymi nadarzającymi się promocjami, jednak nie tylko. Bardzo często producenci za taki pakiet proponują niższa cenę. Jeśli jednak stawia się na pojedyncze elementy sprawdzonych i rekomendowanych marek to trzeba zapłacić więcej. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.