Wiadomości z Rybnika

Wirtualne biuro - czym jest i komu się opłaca?

  • Dodano: 2020-08-25 07:45, aktualizacja: 2020-08-26 12:17

W dobie rozpowszechniającej się możliwości pracy zdalnej, posiadanie stałej siedziby firmy nie zawsze jest koniecznością. Często generuje dodatkowe koszty, a część pomieszczeń praktycznie nie jest użytkowana. W takiej sytuacji usługa wirtualnego biura wychodzi naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców.

Wirtualne biuro – skąd się wzięło i o co chodzi?

Idea stworzenia wirtualnego biura narodziła się w Ameryce, a pierwsi klienci zaczęli z niego korzystać już w 1995 roku. Jest to usługa outsourcingowa polegająca na pełnej obsłudze biurowej przedsiębiorstwa bez jego fizycznej obecności w danym miejscu. Sama idea popularna jest na całym świecie i wyewoluowała do usług tzw. coworkingu, czyli „biurka na wynajem”.

Wirtualne biuro zapewnia rejestrację firmy pod swoim adresem. W ten sposób specjaliści pracujący mobilnie czy też osoby zarządzające swoją działalnością w domu mogą prowadzić przedsiębiorstwo pod adresem wybranego prestiżowego biurowca. Osoba płacąca abonament może także skorzystać z adresu korespondencyjnego, przez co całą pocztę kieruje się na wirtualny adres firmy, a klient jest o tym na bieżąco informowany.

Dla kogo wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to oferta skierowana przede wszystkim do freelancerów, osób wykonujących wolne zawody, start-upów oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Tanie biuro wirtualne jest bardziej ekonomiczne. Może zapewnić firmom (szczególnie początkującym) znaczne oszczędności, a przez to ułatwić przetrwanie na rynku.

Biura na wynajem to nie tylko udostępnienie adresu, ale również pełna obsługa biurowa. Ponadto, firmy oferujące tego typu usługi posiadają szereg profesjonalistów, którzy służą pomocą z zakresu prawa, księgowości, administracji oraz informatyki. Usługi dostępne są dla każdego rodzaju przedsiębiorstwa, niezależnie od branży.

Zdecydowana większość wirtualnych biur powstaje w centralnych punktach dużych miast. Przekłada się to na prestiżowy adres przyciągający klientów. Często takie miejsca posiadają sale konferencyjne lub mini biura, z których można korzystać na wypadek spotkania z klientem lub potrzeby zorganizowania szkolenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.