Wiadomości z Rybnika

Winietki na weselne stoły

  • Dodano: 2019-04-12 10:45

Na polskich weselach winietki pojawiają się coraz częściej, ponieważ dzięki nim można w łatwy sposób rozmieścić gości przy stołach i uniknąć zbędnego zamieszania. W sprzedaży są różne rodzaje winietek, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze i jak je stosować, aby nikt nie poczuł się urażony.

Co musi znaleźć się na winietce?

Winietki ślubne mają ułatwić organizację przyjęcia weselnego, dlatego najczęściej umieszczane są na nich imiona oraz nazwiska gości. Można też zdecydować się na dodatkowy napis, np. najlepsza świadkowa czy nasz ulubiony gość. Bardzo ważne jest to, aby na etykietkach uwzględnić dosłownie każdego gościa, przy czym pary powinny siedzieć razem. Obecnie dużym faux-pas jest wpisanie na winietce czy zaproszeniu słów „osoba towarzysząca”. Zawsze należy dowiedzieć się, kto będzie towarzyszył zaproszonemu gościowi i umieścić odpowiedni napis na etykietce.

W przypadku, gdy do końca nie ma pewności, kto będzie osobą towarzyszącą, można zamówić kilka pustych etykietek i wpisać imię i nazwisko ręcznie, zanim na sali zjawią się goście. Zadanie to można zlecić np. świadkowej czy komuś z bliskiej rodziny, kto nie będzie witał zaproszonych gości. Warto pamiętać, aby nadruk lub napis na etykietkach był czytelny, ponieważ pozwoli to uniknąć nieporozumień.

Rodzaje winietek

Wybór wersji kolorystycznej oraz wzoru winietek jest bardzo ważny. Warto kierować się rodzajem zaproszeń oraz stylem przyjęcia weselnego. W przypadku, gdy wesele będzie bardziej eleganckie i oficjalne, świetnie sprawdzą się klasyczne etykietki czarno białe lub z prostą obramówką i ozdobnym brylancikiem. Bardzo gustownie wyglądają także etykietki z koronką lub z delikatnym ornamentem, które dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych.

W sali weselnej udekorowanej w stylu boho lub romantycznym pięknie będą prezentować się winietki na stół bogato zdobione kwiecistymi wzorami, lub złotą obramówką. Niezwykle efektownie wyglądają również etykietki z nadrukiem rustykalnego bukietu bądź serduszek. Najlepiej zamówić etykietki w komplecie z zaproszeniami.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ingamer

    Winietki to bardzo przydatne kawałki papieru, np. gdy się nie zna imienia druhny to można zerknąć D:

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.