Wiadomości z Rybnika

Wielka kariera naklejek - różne rodzaje, szerokie zastosowanie

  • Dodano: 2019-12-13 13:15, aktualizacja: 2019-12-30 13:47

Oferta zaprojektowania i sprzedaży naklejek jest coraz szersza, bo produkt zyskuje na popularności. Można zamówić je, korzystając z platformy internetowej, a tym samym oszczędzając czas. Naklejki – wypukłe, foliowe, przezroczyste itd. – budzą zainteresowanie m.in. agencji reklamowych i klientów z sektora B2B, którzy poszukują atrakcyjnych wizualnie naklejek i etykiet.

Naklejki jako forma reklamy

Warto poznać różne rodzaje naklejek oraz ich zastosowanie, aby dopasować idealne produkty do swoich potrzeb. Poniżej prezentujemy kilka najpopularniejszych z nich – m.in. naklejki papierowe, foliowe, wypukłe, przezroczyste, wycinane.

Znajdują one zastosowanie w wielu branżach i sytuacjach, np. w firmach motoryzacyjnych, spożywczych, kwiaciarniach, salonach optycznych, agencjach marketingowych, branży gastronomicznej itd. Zanim dopasujesz rodzaj naklejek, określ swoją branżę i grupę docelową, a także najlepszy sposób komunikacji z nią – pamiętaj też, że większość klientów „kupuje oczami”, dlatego efekty wizualizacyjne są tak ważne.

Naklejki papierowe

Są najpowszechniejsze w agencjach marketingowych i PR, usługach i różnych gałęziach handlu. Produkowane są na wysokiej jakości papierze z półbłyszczącym wykończeniem, które zapewnia im niezwykłe walory estetyczne. Najczęściej są wykorzystywane jako dodatek do różnych czasopism, atrakcja dla dzieci oraz modne etykiety służące do opisu produktów, na przykład przetworów.

Naklejki wypukłe (3D)

Naklejki mają zadanie przyciągać uwagę klientów i lokować w ich świadomości dany produkt, markę, jej logo oraz ewentualne motto. Zaistnienie na rynku wymaga wielu działań marketingowych opartych na oryginalności i kreatywności. Jednym z prostych narzędzi reklamowych są spersonalizowane naklejki 3D.

Naklejki wypukłe cieszą się dużą popularnością właśnie z powodu możliwości ich spersonalizowania – można stworzyć dowolny wzór, lepszy niż oferowany przez konkurencyjną firmę. Wystarczy określić ich wielkość oraz gamę kolorystyczną, czcionkę, gramaturę papieru zgodnie z oczekiwaniami i celem firmy.

Dodatkową zaletą naklejek wypukłych jest ich odporność – mogą być stosowane wewnątrz, jak i na zewnątrz, na przykład na ścianach bloków i innych budynków, na chodniku oraz samochodach. Trójwymiarowe naklejki można też rozdawać klientom do przyklejenia na różnych gadżetach, np. na kubkach, laptopach, opakowaniach z czekoladkami.

Naklejki foliowe

Ten rodzaj naklejek jest produkowany w nowoczesnej technologii druku solwentowego – naklejki na miękkiej folii PCV są bardzo odporne na niekorzystne działanie różnych warunków atmosferycznych, np. deszcz, śnieg, wiatr, mróz czy promieniowanie słoneczne. Ich wytrzymałość i trwałość szacuje się na około pięć lat.

Ciekawą opcją są też naklejki z folii przezroczystej, dostępne w dowolnym kształcie. Dodatkowo warto je pokryć laminatem, dzięki czemu zyskają atrakcyjniejszy design oraz trwałość – pod wpływem promieni UV szybko nie wyblakną, są też odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.