Wiadomości z Rybnika

Warsztat samochodowy - profesjonalne i zaufane miejsce dla każdego właściciela samochodu

  • Dodano: 2020-02-19 13:45, aktualizacja: 2022-12-06 10:44

Każdy z nas posiada w dzisiejszych czasach auto. Nie ma się też co oszukiwać, że nawet dość nowe samochody potrafią się czasami zepsuć. Auta relatywnie nowe trzeba serwisować tak samo jak auta używane. Należy wymieniać co jakiś czas płyny eksploatacyjne, czy zmieniać sezonowo ogumienie. Każdemu z nas zdarzyło się trafić do mało profesjonalnego warsztatu samochodowego. Nie zawsze nawet te polecane przez znajomych okazały się uczciwe czy terminowe. Samochód dziś to często narzędzie pracy lub niezbędny środek transportu, bez którego ciężko się obyć. Jego długie przestoje powodują, że tracimy czas, pieniądze i nerwy. Na szczęście są warsztaty, które wychodzą naprzeciw klienta i stawiają przede wszystkim na profesjonalną jakość i na zadowolenie właścicieli samochodów.

Profesjonalny serwis samochodowy stawia duży nacisk na jakość obsługi. Na zaufaniu klientów buduje renomę swojej marki. Klient ma pewność, że nigdy nie zostanie tam oszukany, a zlecona naprawa zostanie profesjonalnie zdiagnozowana i wykonana. Ważne jest też dotrzymywanie deklarowanych terminów, tak żebyśmy mogli dokładnie zaplanować swój czas. Oczywiście im bardziej profesjonalny warsztat, tym naprawa będzie trwała krócej. Zazwyczaj zakończy się maksymalnie w kilka godzin od momentu podstawienia przez klienta auta do warsztatu.

Kompleksowość usług to podstawa

Dla nas ważne jest, aby wszystko załatwić w jednym miejscu. Jakże wygodne jest, kiedy możemy dokonać naprawy samochodu przed datą upływającego przeglądu technicznego i obsługa warsztatu od razu po naprawie dokona stosownego przeglądu samochodu i wpisu w dowodzie rejestracyjnym. Wszystko to odbywa się w jednym miejscu, co znacząco oszczędza nasz czas. Nieodłącznym ryzykiem użytkowania samochodu są różnego rodzaju kolizje, na szczęście nie zawsze groźne. Można życzyć sobie, żeby było ich jak najmniej, ale dobrze wiemy że to ryzyko jest nieuniknione. Niestety podczas takich kolizji, nawet małych szkód parkingowych, często oprócz blacharki ucierpią niektóre części mechaniczne samochodu. Profesjonalny serwis samochodowy wszystkim zajmie się kompleksowo i usunie każdą praktycznie szkodę. Pracownicy warsztatu wykonają w jednym miejscu wszystko, czyli zarówno naprawę mechaniczną, blacharską, jak i lakierniczą, a my dostaniemy gotowy do jazdy samochód.

Wymiana opon i geometria kół

Każdy kierowca, który dba o bezpieczeństwo swoje, swoich pasażerów i innych uczestników ruchu wymienia sezono opony na letnie i zimowe. W profesjonalnym warsztacie załatwimy wszystko w jednym miejscu. Przy okazji wymiany opon można dokonać niezbędnego przeglądu stanu technicznego samochodu, czyli np. wymiany oleju, piór wycieraczek, klocków hamulcowych, czy sprawdzenia szczelności układu wydechowego. Po co tracić czas, skoro można wszystko załatwić w jednym miejscu o jednym czasie? Zdarza się, że niechcący najedziemy za ostro na krawężnik lub wpadniemy w dziurę na drodze i po takim zdarzeniu, przy wymianie opon nasze koło wymaga wyważenia, tak aby zniwelować nadmierne zużycie opon. Do tej czynności używa się profesjonalnych maszyn. Coraz częściej standardem jest też przechowywanie opon klientów. Ta usługa nie dość, że daje nam wygodę, bo nie musimy szukać dla nich miejsca w garażu, ale także gwarantuje, że opony będą przechowywane w odpowiednich warunkach i w stosownej temperaturze, w tym też w odpowiedniej pozycji, gwarantującej że opona się nie odkształci.

Bezpieczeństwo i gwarancja

Oddając nasz samochód w ręce mechaników oczekujemy pełnego profesjonalizmu i nie jest to niczym nadzwyczajnym. Samochód ma nam gwarantować najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa. Powierzając wykonanie usługi powinniśmy mieć pełne zaufanie do obsługi warsztatu, gdyż od tego może zależeć nasze zdrowie czy życie. Potwierdzeniem profesjonalizmu jest udzielana przez warsztat samochodowy gwarancja na wykonanie swoich usług. Daje nam to pewność, że firma bierze na siebie odpowiedzialność za wykonane naprawy. Profesjonalny warsztat zdiagnozuje także usterki, których przeciętny kierowca nie dostrzega lub nie widzi. W takiej sytuacji pracownik warsztatu kontaktuje się z klientem i ustalają dalsze czynności. To zawsze klient podejmuje decyzje o wymianie części lub naprawie, jednak obowiązkiem warsztatu jest poinformowanie klienta o wszystkich zdiagnozowanych usterkach.

Wszystkie usługi powinny być wykonywane przy użyciu profesjonalnych narzędzi diagnostycznych. Jest to jeden z elementów, który wpływa zarówno na szybkość jak i jakość wykonanej usługi. Jeśli chodzi o naprawy blacharsko-lakiernicze powinny odbywać się w specjalnych warunkach, czyli kabinach bezpyłowych. Bardzo ważny jest dobór koloru lakieru. Kanały mechaniczne czy podnośniki powinny być dobrze oświetlone, tak aby mechanicy mogli swobodnie wykonywać czynności naprawcze.

Zaufanie klienta jest najważniejsze. Doskonała jakość usług to przede wszystkim doświadczenie w branży i terminowe wykonanie wielu usług w jednym miejscu przez profesjonalnie przeszkolonych i w pełni zaangażowanych ludzi. Jeśli wybierzemy odpowiedni warsztat samochodowy, będziemy mieli pewność, że nasze auto zawsze znajdzie się w najlepszych dla niego rękach.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.