Wiadomości z Rybnika

Ubezpieczenie domu od pożaru - czy warto?

  • Dodano: 2017-10-20 13:15, aktualizacja: 2019-05-14 09:28

Do pożarów w domach i mieszkaniach dochodzi dość często. Zgodnie ze statystykami Straży Pożarnej, średnio jest to ponad 25 tys. interwencji rocznie. Chociaż nie wszystkie zdarzenia losowe skutkują doszczętnymi zniszczeniami, warto uchronić się przed finansowymi konsekwencjami takich sytuacji. Rozwiązaniem jest odpowiednio dobrane ubezpieczenie.

Na ubezpieczenie mieszkania decyduje się nawet 80 proc. Polaków. Problem w tym, że tylko w 5 proc. przypadków polisa obejmuje bardzo szeroki zakres ochrony, a nie ogranicza się wyłącznie od ubezpieczenia murów. Gdy zatem dojdzie do pożaru, nie można liczyć na wypłatę odszkodowania. Dlatego warto rozważyć rozszerzenie zakresu o to ryzyko.

Ubezpieczenie domu od pożaru – to się opłaca

Czasami wystarczy chwila nieuwagi, by w ogniu stracić cały swój dorobek życia. Jego odtworzenie nie zawsze będzie możliwe z powodu zbyt dużych strat oraz niewystarczających środków finansowych. Dlatego warto rozważyć ubezpieczenie domu od pożaru – polisę, która zwiększy poczucie bezpieczeństwa.

Decydując się na takie rozwiązanie, można osiągnąć wiele korzyści:

  • poczucie bezpieczeństwa i komfortu – dzięki temu przestaniesz się martwić o dom nawet podczas długiej nieobecności

  • otrzymasz odszkodowanie pozwalające pokryć straty finansowe – niezależnie od rozmiarów szkody.

To główne i jednocześnie wystarczające powody, dla których polisa mieszkaniowa wydaje się być krokiem w dobrą stronę. Warto zdecydować się na jej wykupienie – nawet, jeśli prawdopodobieństwo wystąpienia pożaru jest stosunkowo niewielkie. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo, czy np. nie dojdzie do awarii instalacji elektrycznej czy zaprószenia ognia z papierosowego niedopałka. Jak pokazują statystyki Straży Pożarnej, aż 22 proc. przyczyn występowania ognia stanowi uszkodzona elektryka.

Ile zapłacisz za ubezpieczenie domu od pożaru?

Ubezpieczenie domu od pożaru wcale nie jest kosztowne. Na pewno roczna wysokość składki będzie dużo niższa w porównaniu z wydatkami, z którymi możesz zetknąć się w razie nieoczekiwanego zdarzenia losowego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się ile zapłacisz, sprawdź ubezpieczenie nieruchomości z Rankomat.pl. Korzystając z internetowego kalkulatora dowiesz się, gdzie i na jakich warunkach wykupić odpowiednią polisę. Taką, która będzie dostosowana do Twoich potrzeb i oczekiwań (tj. zakresu ochrony oraz sumy ubezpieczenia).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.