Wiadomości z Rybnika

Ubezpieczenie – więcej niż jedno?

  • Dodano: 2017-08-23 12:15

Ubezpieczenie auta to obowiązek każdego kierowcy. Ubezpieczanie OC nie zapewni jednak ochrony przed pożarem, zalaniem czy kradzieżą auta. Firmy ubezpieczeniowe oferują więc szeroki wachlarz świadczeń dodatkowych. Kalkulator ubezpieczenia samochodu pozwoli Ci sprawdzić, gdzie zapłacisz najmniej.

Jakie kary grożą za nieopłacenie składki OC w terminie?

O tym, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, a brak ważnego ubezpieczenia skutkuje nałożeniem kary na właściciela pojazdu przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, jest świadomy chyba każdy kierowca.

Nie każdy jednak wie, że kary za nieuregulowaną sytuację ubezpieczeniową pojazdu nie należą do najniższych. Za zwłokę wynoszącą 3 dni nieubezpieczony kierowca zapłaci 800 złotych, od 4 do 14 dni 2000 złotych, a już powyżej dwóch tygodni - 4000 złotych! Na szczęście wysokość i nieuchronność kary skutecznie zniechęca kierowców do niepłacenia. Według statystyk auta nieobjęte ubezpieczeniem w naszym kraju to około 1% wszystkich zarejestrowanych pojazdów.

Ubezpieczenia dodatkowe

Firmy ubezpieczeniowe oprócz obowiązkowego OC i dodatkowego AC (ubezpieczenia od zdarzeń losowych) oferują ubezpieczenia dodatkowe. Jakie świadczenia proponują najczęściej?

  • Auto Pomoc (Auto Assistance), czyli pomoc drogową w razie niespodziewanej awarii lub wypadku;
  • Minicasco – ubezpieczenie obejmujące wypadki losowe, kradzież czy zniszczenia auta, wypłacane w przypadku, gdy szkoda wynosi więcej niż ustalona w umowie określona procentowo wartość pojazdu;
  • Samochód zastępczy;
  • NNW kierowcy i pasażera;
  • Ubezpieczenie bagażu;
  • Ubezpieczenie szyb.

Dodatkowe ubezpieczenia to pełniejsza ochrona auta oraz osób podróżujących pojazdem. Kalkulator OC i AC który dostępny jest m.in. na stronie mtu24.pl, to narzędzie, które pozwala błyskawicznie obliczyć kwotę, jaką zapłacimy za ubezpieczenie auta. Wystarczy podać rok produkcji samochodu, markę i model pojazdu, typ nadwozia, pojemność silnika oraz dane właściciela: datę urodzenia, datę uzyskania prawa jazdy, łączny okres bezszkodowego ubezpieczenia OC w ostatnich 5 latach, ilość szkód z OC spowodowanych w okresie trwania ubezpieczenia, a także dane kontaktowe.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Filip

    Słyszał ktoś coś o tych ubezpieczeniach z yanosika? Podobno spoko sprawa, ale dosyć mało info jest o tym, co trzeba konkretnie zrobić, żeby je dostać xD

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.