Wiadomości z Rybnika

Tłumaczenia z języka angielskiego – kim jest tłumacz przysięgły? 

  • Dodano: 2021-10-22 10:30

Język angielski młodszemu pokoleniu towarzyszy właściwie od pierwszych lat życia. Bardzo często rodzice zapisują ich w młodym wieku na zajęcia dodatkowe z tego języka, a później już w latach szkolny angielski jest szlifowany. Nieco starsze roczniki poza nauką w szkole, która nie była jeszcze na wysokie poziomie stawiają raczej na samodoskonalenie przy pomocy kursów. 

Tłumaczenia z języka angielskiego – zwykłe

Tak jak zostało napisane powyżej, język angielski towarzyszy nam w normalnej codzienności. Niestety nasze umiejętności nie zawsze są na tyle wystarczające, by dokonać tłumaczenia konkretnej rzeczy. Mowa tutaj na przykład o przełożeniu zawartości strony sklepu internetowego, w momencie gdy chce się rozpocząć sprzedaż na zagranicznych rynkach. Będzie to także sytuacja, w której chce się przetłumaczyć książkę, ulotkę reklamową, recenzję, czy wywiad ze znaną osobą. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty tłumacza zwykłego. Ten w ustalonym terminie dokona profesjonalnego tłumaczenia. 

Tłumacz przysięgły – tłumaczenia z angielskiego 

Tłumaczenia przybierają jednak inną formę. Mianowicie będą one potrzebowały potwierdzenia wiarygodności w postaci specjalnej pieczęci. To właśnie nią dysponuje tłumacz przysięgły po pozytywnie zdanym egzaminie państwowym. Po nim tłumacz staje się urzędnikiem i może dokonywać przekładów różnych pism. Będzie to np. https://edytawiniarskastachowicz.pl/ do której zgłosić można się z odpisem kartoteki medycznej, zaświadczenia o niekaralności czy tez umową zakupu lub sprzedaży pojazdu lub nieruchomości. Tłumacz przysięgły zajmie się również przekładem aktów notarialnych takich jak akt śluby, urodzenia, czy też zgonu. W takich miejscach jak sąd, czy urząd nie przejdą bowiem tłumaczenia dokonane samodzielnie na podstawie własnych umiejętności. Nie dopuszcza się tam błędów. A jeśli one wystąpią, to tłumacz przysięgły, które ich dokonał będzie za nie odpowiadał.    
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.