Wiadomości z Rybnika

Tłumaczenia z języka angielskiego – kim jest tłumacz przysięgły? 

  • Dodano: 2021-10-22 10:30

Język angielski młodszemu pokoleniu towarzyszy właściwie od pierwszych lat życia. Bardzo często rodzice zapisują ich w młodym wieku na zajęcia dodatkowe z tego języka, a później już w latach szkolny angielski jest szlifowany. Nieco starsze roczniki poza nauką w szkole, która nie była jeszcze na wysokie poziomie stawiają raczej na samodoskonalenie przy pomocy kursów. 

Tłumaczenia z języka angielskiego – zwykłe

Tak jak zostało napisane powyżej, język angielski towarzyszy nam w normalnej codzienności. Niestety nasze umiejętności nie zawsze są na tyle wystarczające, by dokonać tłumaczenia konkretnej rzeczy. Mowa tutaj na przykład o przełożeniu zawartości strony sklepu internetowego, w momencie gdy chce się rozpocząć sprzedaż na zagranicznych rynkach. Będzie to także sytuacja, w której chce się przetłumaczyć książkę, ulotkę reklamową, recenzję, czy wywiad ze znaną osobą. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty tłumacza zwykłego. Ten w ustalonym terminie dokona profesjonalnego tłumaczenia. 

Tłumacz przysięgły – tłumaczenia z angielskiego 

Tłumaczenia przybierają jednak inną formę. Mianowicie będą one potrzebowały potwierdzenia wiarygodności w postaci specjalnej pieczęci. To właśnie nią dysponuje tłumacz przysięgły po pozytywnie zdanym egzaminie państwowym. Po nim tłumacz staje się urzędnikiem i może dokonywać przekładów różnych pism. Będzie to np. https://edytawiniarskastachowicz.pl/ do której zgłosić można się z odpisem kartoteki medycznej, zaświadczenia o niekaralności czy tez umową zakupu lub sprzedaży pojazdu lub nieruchomości. Tłumacz przysięgły zajmie się również przekładem aktów notarialnych takich jak akt śluby, urodzenia, czy też zgonu. W takich miejscach jak sąd, czy urząd nie przejdą bowiem tłumaczenia dokonane samodzielnie na podstawie własnych umiejętności. Nie dopuszcza się tam błędów. A jeśli one wystąpią, to tłumacz przysięgły, które ich dokonał będzie za nie odpowiadał.    
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.