Wiadomości z Rybnika

Suplementy dla koni - sposób na naturalne wzmocnienie zwierzęcia

  • Dodano: 2019-10-08 12:30

Suplementy dla koni to produkty bardzo pożądane. Nic więc dziwnego, że sprzedają je różne firmy, a same produkty przybierają rozmaite formy. Te elementy wpływają także na sposób ich przygotowania do podania. Pewne jest jednak, że są to produkty bardzo potrzebne, Dlaczego?

Suplementy dla koni – kiedy stosować

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, każdy produkt jest inny. Jednak najczęściej stosuje się je w podobnych przypadkach. Mowa tutaj między innymi o aplikacji suplementu dla koni, które są nerwowe, narażone na silny stres, a także intensywnie trenujących np. do zawodów. Specjalne suplementy podaje się również ciężarnym klaczą, jak i tym karmiącym. Takie preparaty będą również idealnym dopełnieniem diety dla koni, które są w trakcie rekonwalescencji po chorobie. Stosuje się je również u starszych zwierząt, którym potrzebny jest dodatkowy zastrzyk energii. Niektóre suplementy dla koni sprawiają również, że poprawia się apetyt zwierzęcia, a także jego odporność. 

Suplementy dla koni – słód

Już na samym początku należy zaznaczyć, że suplementy dla koni mogą zawierać kilka rodzajów słodu. Produkt naturalny będzie powstawał w następujący sposób. Krok pierwszy to namoczenie, drugi zmielenie, trzeci delikatne mieszanie w niskich temperaturach. Tak wyglądający proces sprawia, że ziarna wydzielają cenne składniki odżywcze. Wśród nich są polifenole, enzymy oraz lotne kwasy organiczne. To wszystko sprawia, że produkt zyskuje nie tylko na walorach zdrowotnych, ale także smakowych. Ten drugi aspekt jest przede wszystkim warunkowany nie tylko wysokiej jakości słodem, ale również dodatkiem szeregu odżywczych ziół. To właśnie takie połączenie wpływa na to, że zwierzęta chętnie przyjmują podawany im preparat. 

Suplementy dla koni – produkt naturalny

Właściciele koni zdecydowanie stawiają na produkty naturalne. Właśnie dlatego powstają suplementy takie jak te oferowane przez https://vital.sklep.pl/suplementy. Mowa tutaj o produktach nie zawierających dodatkowego cukru i będących środkiem bezalkoholowym. Proponowane suplementy dla koni nie zawierają również zastosowania dodatków konserwujących, które obniżają jakość innych produktów. Co ważne, zawarte w wysokich jakościowo suplementach droższe są składnikiem bardzo bogatym w naturalne witaminy należące do grupy B. Przeglądają różnego rodzaju oferty warto wybierać produkty, które wpływają na stymulacje apetytu, a także pobudzenie procesów trawiennych. Muszą również wspierać uwalnianie energii w mięśniach. Dzięki temu zwierze będzie w świetnej formie. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.