Wiadomości z Rybnika

Stół duży czy rozkładany?

  • Dodano: 2020-08-11 17:30

Mając dużą rodzinę lub chcąc organizować przyjęcia, na które będzie przychodziło sporo gości, musimy kupić do domu duży stół. Wybór takiego dużego stołu nie jest wcale prosty. Zależy bowiem od wielu czynników. Jaki stół wybrać – duży czy rozkładany?

Zależy od pomieszczenia i miejsca

Przede wszystkim najważniejszym kryterium wyboru dużego stołu oprócz liczby domowników i ewentualnych gości, jest wielkość pomieszczenia jadalnego, w jakim będzie on stał czy ilość miejsca przeznaczona na niego w salonie czy kuchni. Należy pamiętać, że duży stół nie może przyćmić całego pomieszczenia. Nie może być zbyt duży w stosunku do niego i zajmować zbyt wiele miejsca. Musi być bowiem swoboda poruszania się czy odsunięcia krzeseł. W mniejszych pomieszczeniach, przy mniejszej liczbie domowników czy mniejszej ilości miejsca w salonie czy kuchni, idealnie sprawdzą się stoły rozkładane. Złożone nie zajmują dużo miejsca, wystarczą dla samych domowników, a na przyjęcie gości można je rozłożyć. Mogą stać nawet w rogu pomieszczenia lub przy ścianie, a na większe przyjęcie rodzinne można je przestawić tak, aby miejsc było jak najwięcej.

Stół drewniany czy z innego materiału?

Stoły drewniane są niewątpliwie najpopularniejsze. Znajdują się w większości domów. Drewno jest bezpieczne i całkiem łatwe w utrzymaniu czystości. Łatwiej też dobrać krzesła do takiego stołu. Idealnym wyborem są zestawy – stół i krzesła. Wtedy krzesła są idealnie dopasowane do stołu i nie musimy sami zadbać o to, by były dopasowane. Świetnym pomysłem będą stoły drewniane rozkładane. Do nich można dokupić również składane krzesła, łatwe do przechowania i ewentualnego dostawienia dla większej liczby osób na czas rodzinnego przyjęcia. Poza stołami drewnianymi, na rynku możemy znaleźć też stoły szklane, wykonane z płyt laminowanych czy HPL, a nawet z metalowymi nogami. Stół drewniany nie zarysuje podłogi, natomiast nogi metalowe mogą już nie być zbyt przyjazne dla paneli czy płytek. Wybór materiału zależy od naszych preferencji co do trwałości, gładkości blatu itp.

Wybór zależy od naszych preferencji

Zarówno duży stół, jak i rozkładany może sprawdzić się w naszej jadalni. Wszystko zależy od tego, co wolimy i jakie mamy potrzeby związane ze stołem. Bardziej ekonomicznym wyborem są jednak stoły drewniane rozkładane. Duży stół będzie zajmował sporo miejsca przez cały czas, a rozkładany znacznie mniej. Będziemy go rozkładać tylko w razie wizyty większej liczby osób. Stół rozkładany jest droższy nieco od zwykłego, ale niewątpliwie warto wydać więcej - dla komfortu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.