Wiadomości z Rybnika

Stacjonarnie czy przez internet - jak robisz zakupy spożywcze?

  • Dodano: 2020-04-24 16:00

Jeszcze do niedawna przez internet kupowaliśmy przede wszystkim książki, ubrania czy sprzęt elektryczny. Obecnie coraz więcej Polaków zamawia w sieci artykuły spożywcze. Sprawdź, dlaczego warto zamówić potrzebne artykuły przez internet oraz w czym przeważają zakupy spożywcze w sklepach stacjonarnych.


 

Dlaczego warto robić zakupy spożywcze online?
Zakupy spożywcze online to najlepsze rozwiązanie dla osób, które mają dosyć czekania w kolejkach do kas i szukania miejsca parkingowego pod sklepem. Jeśli nie chcesz tracić czasu na codzienne zakupy, warto zlecić ich wykonanie przez internet. Zwłaszcza że możesz zrobić to z dowolnego miejsca i w dowolnym momencie. Wieczorem robisz przegląd lodówki? Możesz od razu złożyć zamówienie w ulubionym sklepie spożywczym online. Masz przerwę w pracę? Zajrzyj do wirtualnego sklepu i upewnij się, że w drodze do domu błyskawicznie odbierzesz skompletowane zamówienie.


Zresztą dostawa zamówienia to kolejna zaleta zakupów spożywczych online. Z jednej strony możesz skorzystać z usługi dostawy zakupów spożywczych pod wskazany przez Ciebie adres. W ten sposób możesz zrobić zakupy dla siebie, jak i dla najbliższych, np. rodziców, którzy mają trudności z dużymi zakupami. Poza tym zamówione produkty możesz odebrać samodzielnie, na przykład wracając z pracy. W ten sposób nie tracisz czasu na bieganie między półkami czy stanie w kolejce do kasy, bez konieczności czekania na kuriera z Twoimi zakupami. Jeszcze ciekawszą opcją jest odbiór zamówienia w pobliskim Paczkomacie lub Lodówkomacie.

Chcielibyście spróbować zakupów spożywczych przez internet? Sprawdźcie ranking supermarketów online:

https://supermarket-online.pl

Dlaczego warto kupować w sklepach stacjonarnych?
Największą zaletą zakupów spożywczych w sklepach stacjonarnych jest natychmiastowa dostępność produktów. Idziesz do sklepu, wybierasz potrzebne produkty, płacisz i zabierasz je ze sobą do domu. Dzięki temu nie musisz czekać z przygotowaniem obiadu na dostawcę.
Do tego, jeśli zorientujesz się, że kluczowego produktu akurat w sklepie zabrakło, możesz od razu poszukać jego zamiennika lub na bieżąco skorygować plany na obiad czy kolację. W ostateczności zawsze możesz zajrzeć do innego sklepu, w którym dostaniesz ten konkretny artykuł.


Poza tym zakupy spożywcze w sklepie stacjonarnym są niezastąpione w nagłych przypadkach. Poza wyjątkowymi sytuacjami o wiele łatwiej jest wyskoczyć na 10 minut do pobliskiego sklepu, aby kupić olej, który się właśnie skończył czy świeże pieczywo na śniadanie.


Zakupy spożywcze w zwykłych sklepach to również okazja, aby bliżej przyjrzeć się ewentualnym nowościom. Powielając listę zakupów w sklepach spożywczych online, możesz pominąć fakt, że Twój ulubiony jogurt czy napój dostępny jest w nowym smaku.
Pamiętaj także, że przez internet nie kupisz wszystkiego. Jeśli potrzebujesz wina do wieczornej kolacji lub planujesz grilla, do którego nie może zabraknąć piwa, to i tak czeka Cię wizyta w sklepie stacjonarnym. Wszystko przez obostrzenia dotyczące sprzedaży alkoholu przez internet. Jak na razie tylko supermarket internetowy
Frisco pozwala na zakup napojów alkoholowych z dostawą do domu.


Pomimo dynamicznego rozwoju branży e-grocery, zakupy stacjonarne to dla wielu osób konieczność, a nie wybór. Miejmy jednak nadzieję, że mieszkańcy wszystkich polskich miast i miejscowości w końcu doczekają na możliwość zrobienia zakupów spożywczych przez internet

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.