Wiadomości z Rybnika

Smartwatch dla dziecka - dlaczego warto go mieć?

  • Dodano: 2021-05-31 10:45

Smartwatch jest inteligentnym zegarkiem, który może mieć wiele różnych funkcji. Zlicza kroki, podaje czynność serca i puls, jak również po połączeniu z telefonem komórkowym wyświetla powiadomienia o różnych aktywnościach. Jednocześnie na wyposażeniu smartwatcha dla najmłodszych jest lokalizator GPS czy karta SIM, która pozwala na wykonywanie i odbieranie połączeń głosowych. Jakie argumenty przemawiają za tym, by wybrać smartwatch dla swojego dziecka?

1. Sprawowanie kontroli rodzicielskiej

Rodzice są odpowiedzialni za swoje dzieci, ale w życiu zawsze przychodzi taki moment, w którym przestają towarzyszyć pociechom na każdym kroku. Dziecko chce trochę samodzielności i z czasem należy mu na nią pozwolić. Dzięki smartwatchom dla dzieci można nadal utrzymywać kontrolę nad małoletnim, ale jednocześnie pozwolić mu na samodzielne pójście do szkoły czy na plac zabaw. 

Smartwatch z lokalizatorem sprawi, że rodzic zawsze będzie mógł sprawdzić, gdzie jest jego dziecko i zlokalizować je na żądanie za pośrednictwem systemu GPS, który może być wspierany sygnałem operatorów telefonii komórkowej oraz sygnałem Wi-Fi. Może przeglądać drogę, jaką dziecko przebyło w ciągu dnia. 

2. Bezpieczeństwo dla dziecka

Z obecnością lokalizatora w smartwatchach dla dzieci wiąże się jeszcze jedna korzyść. Mianowicie, rodzice mogą ustanowić w aplikacji obsługującej takie urządzenie tak zwane strefy bezpieczne, w których powinno przebywać dziecko w danych godzinach. Jeśli wyjdzie poza ich obręb, rodzic od razu otrzyma alert z odpowiednią informacją i lokalizacją pociechy. Dowiesz się więcej o kontroli rodzicielskiej: www.calmean.com/produkty-calmean/parental-control

3. Szybka pomoc w kluczowych sytuacjach

Umieszczenie w konstrukcji smartwatcha dla dziecka przycisku SOS to kolejny argument, który przemawia za zakupem takiego urządzenia. Taki przycisk działa jak koło ratunkowe. Dziecko, które potrzebuje pomocy ze strony rodzica, może ją szybko uzyskać po naciśnięciu takiego przycisku. Mama czy tata oraz inne zdefiniowane osoby otrzymają w takiej sytuacji powiadomienie o konieczności udzielenia pomocy pociesze, wraz z jej aktualną lokalizacją. 

4. Łatwiejsza komunikacja z dzieckiem

Wyposażenie smartwatcha dla dziecka w kartę SIM powoduje, że staje się on substytutem telefonu komórkowego, choć o okrojonej funkcjonalności. Dziecko może mieć go cały czas przy sobie i dzięki umieszczeniu funkcji telefonicznej w smartwatchu na nadgarstku, nie musi nosić telefonu. To wygodne dla niego, a przy tym rodzic zawsze może nawiązać kontakt głosowy ze swoją pociechą.

W wielu przypadkach, mając smartwatch Calmean (https://www.calmean.com/produkty-calmean/child-watch/), opiekunowie mogą kontrolować to, kto może dzwonić do dziecka i z kim ono samo może się porozumiewać. Definiuje się bowiem numery telefonów w urządzeniu. 

Jeśli dziecko nie odbiera połączenia głosowego od rodzica, ten może wywołać za pośrednictwem swojej aplikacji i smartwatcha dla dziecka nagłos w otoczeniu. Dziecko nie musi być świadome tego, że z takiej opcji rodzic korzysta. Może to uspokoić opiekunów, że z ich pociechą nie dzieje się nic złego. 

Dzięki smartwatchom dla dzieci maluchy uczą się punktualności, wyrabiają sobie poczucie czasu. To urządzenie atrakcyjne dla nich, jako modny gadżet elektroniczny. Sprzyja on kontroli rodzicielskiej, dlatego też warto rozważyć jego zakup. Więcej o zastosowaniach takich zegarków przeczytasz na blogu: www.calmean.com/blog/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.