Wiadomości z Rybnika

Smartfon na motorze - jak go zabezpieczyć?

  • Dodano: 2019-11-13 13:45

Motocyklowy uchwyt na smartfon to dla miłośników jednośladów zakup niezbędny. Oczywiście można telefon trzymać w bagażniku, kieszeni kurtki czy spodniach, natomiast odbieranie połączenia lub sprawdzanie wiadomości w takiej sytuacji jest zdecydowanie utrudniony. Uchwyt na telefon to więc nie tylko ciekawy gadżet, ale przede wszystkim akcesorium, które poprawia bezpieczeństwo motocyklisty oraz innych osób na drodze. Na rynku dostępnych jest obecnie coraz więcej ciekawych modeli. Znalezienie idealnego akcesorium, dopasowanego do potrzeb nie powinno więc stanowić problemu.

  1. Smartfon na motorze - zadbaj o jego bezpieczeństwo

  2. Na co zwracać uwagę?

  3. Mocowanie uchwytu

Smartfon na motorze - zadbaj o jego bezpieczeństwo

Smartfon na motorze należy odpowiednio zabezpieczyć. Należy jednak w tym samym momencie dać użytkownikowi do niego swobodny dostęp. Nie chodzi przede wszystkim o odbieranie połączeń (prowadzenie rozmów podczas jazdy na motorze wydaje się mało rozsądne), ale o korzystanie z nawigacji. Również dostęp do ważnych powiadomień lub wiadomości powinien zostać zachowany. Jak pogodzić te dwa aspekty? Bezpieczeństwo i mobilność są przecież równie ważne. 

Motocyklowy uchwyt na smartfona pozwala na ustawienie urządzenia w zasięgu wzroku. Można swobodnie obserwować więc nawigację, odczytanie wiadomości lub innego rodzaju powiadomienia również nie powinno stanowić problemu. Dzięki temu akcesorium można zadbać o komfort i bezpieczeństwo jazdy i nie trzeba wybierać między tymi dwoma potrzebami. Nie warto jednak podczas zakupu uchwytu kierować się wyłącznie jego ceną. Chodzi o zakup urządzenia trwałego, odpornego na wstrząsy, zapewniającego pełną ochronę telefonu. Jeśli wybierzesz uchwyt o nieco gorszej jakości, istnieje poważne ryzyko, że dość szybko się on zepsuje. Jeśli stanie się to podczas jazdy i telefon wypadnie na asfalt, możesz się liczyć z tym, że będzie go trzeba naprawiać albo ulegnie tak poważnym zniszczeniom, że trzeba będzie kupić nowy telefon. Lepiej więc wydać nieco więcej na sprawdzony uchwyt, niż później borykać się z problemem zepsutego telefonu. Warto również zdawać sobie sprawę, że takie zdarzenie, jak nagłe wypadnięcie telefonu może sprawić, że kierowca w wyniku odruchu bezwarunkowego zacznie łapać telefon, co z kolei może doprowadzić do poważnego wypadku. 

Na co zwracać uwagę?

Aby motocyklowy uchwyt na smartfon spełniał swoje zadanie, musi on być odpowiednio zbudowany. Wybierając to akcesorium, warto więc przyjrzeć się konkretnym aspektom danego modelu, a nie kierować się wyłącznie ceną lub reklamami producenta. Wśród najważniejszych rzeczy, które trzeba sprawdzić są:

  • rozmiar uchwytu – nie każdy uchwyt pasuje do każdego telefonu, trzeba więc znaleźć taki, który idealnie wpasuje się w posiadany przez kierowcę model; najlepiej po prostu zabrać ze sobą smartfon do RTV EURO AGD i sprawdzić, który uchwyt najlepiej pasuje; jeśli kupujesz przez internet, wystarczy sprawdzić kartę produktu, na niej z reguły producenci wyszczególniają modele telefonów, do których dopasowany jest dany uchwyt; można oczywiście postawić także na model uniwersalny z regulacją rozmiaru, natomiast trzeba się liczyć z tym, że może on z czasem nie zapewniać już takiej mocy uchwytu, jak na początku;
  • mocowanie na rzepy lub zacisk - lepszym, polecanym przez profesjonalistów rozwiązaniem jest mocowanie na zacisk, ponieważ dzięki niemu szybko i sprawnie, a przede wszystkim solidnie można zabezpieczyć telefon na czas jazdy; to jeden z kluczowych aspektów budowy uchwytu, od niego bowiem zależy, czy telefon będzie stabilnie trzymał się w uchwycie czy nie;
  • regulacja głowicy - jest ona pożądana, ponieważ umożliwia idealne ułożenie telefonu w stosunku do użytkownika, telefon z uchwycie ma być idealnie widoczny dla konkretnego kierowcy, a regulacja obrotowa umożliwia ustawienie go tak, aby wszystko było idealnie widać;
  • etui - podczas jazdy telefon narażony jest na różne warunki atmosferyczne, nie musi wcale padać deszcz lub śnieg (przed którymi koniecznie trzeba już telefon chronić), wystarczy uświadomić sobie, że podczas każdej jazdy nawet przy ładnej pogodzie telefon ma kontakt ze spalinami, sadzą, kurzem i innymi zanieczyszczeniami; coraz większa część telefonów ma już ochronę przed takimi zagrożeniami, natomiast zabezpieczenie ich z pomocą etui lub cienkiej folii zabezpieczającej, zdecydowanie przedłuża ich żywotność.
  • warto wybierać także produkty, które są nie tylko estetyczne, lecz także  solidnie wykonane; powinny posiadać antypoślizgowy i antywstrząsowy wkład.

Mocowanie uchwytu

Rodzaj montażu uchwytu zależy w dużej mierze od konkretnego modelu tego akcesorium. Możliwe jest mocowanie na rzecz, zacisk lub śruby. Zawsze jednak uchwyt montowany jest na kierownicy. Część modeli posiada specjalne uchwyty do montowania w otworze na górnej półce kierownicy. Ten sposób montażu jest bardzo prosty, ponieważ wystarczy umieścić uchwyt z odpowiednio dopasowaną końcówką i go przykręcić. Jest to jedno z mocniejszych i solidniejszych mocować i - co ważne - nie ogranicza ruchów kierowcy.

undefined

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.