Wiadomości z Rybnika

Skorzystaj z kantoru internetowego!

  • Dodano: 2017-03-28 08:15, aktualizacja: 2017-03-28 15:54

Wybierasz się na zagraniczny urlop? Planujesz wakacje? A może po prostu spłacasz kredyt w obcej walucie lub dokonujesz międzynarodowych transakcji? Nie ważne w jakiej jesteś sytuacji, świetnym rozwiązaniem dla osób sprzedających i kupujących obcą walutę jest kantor internetowy. Kantory internetowe działają w Polsce już przeszło 8 lat, jednak wciąż nie są tak popularne, jak stacjonarne tradycyjne punkty. Dlaczego? I dlaczego wymiana waluty online opłaca się o wiele bardziej?

Jak działa kantor internetowy? 

Wielu ludzi nie korzysta z kantorów internetowych z powodu naturalnego strachu przed nowym. Niektórym wydaje się to bardzo skomplikowane, inni zwyczajnie uważają, że jest to niebezpieczne. I jedni i drudzy są w błędzie. Korzystanie z kantorów internetowych jest wyjątkowo proste. Wystarczy założyć konto w serwisie, zasilić je środkami z banku (złotówkami lub walutą obcą). Następnie, podążając za wskazówkami w serwisie, wybrać kupno lub sprzedaż, kwotę oraz walutę. W przeciąg kilku minut pieniądze zostaną wymienione, po czym możesz swobodnie przelać je na swoje lub czyjeś konto bankowe lub walutowe. To bardzo proste! Ponadto wyjątkowo bezpieczne. Dlaczego? Ponieważ nie musimy przechadzać się po mieście z portfelem pełnym pieniędzy, każde połączenie z serwisem jest specjalnie szyfrowane, a każda transakcja rejestrowana przez Komisję Nadzoru Finansowego. Dodatkowo możesz mieć pewność, że nie zostaniesz oszukany podczas przeliczania większej ilości pieniędzy, co często zdarza się w kantorach stacjonarnych. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule: http://www.darlowo.info/index.php/83-biznes/5325-skorzystaj-z-kantoru-internetowego.

 

Dlaczego to się opłaca? 

Analitycy udowadniają, że wymiana waluty w kantorze internetowym opłaca się zdecydowanie bardziej, niż w punkcie stacjonarnym czy banku. Zależy to od spreadu – różnicy między ceną kupna a sprzedaży waluty, która w internetowych kantorach jest zdecydowanie najniższa (0,5-2%). W punktach stacjonarnych może być ona nawet dwa razy, a w bankach do 10 razy wyższa. Aby to sprawdzić, wystarczy porównać np. kurs franka w tych trzech punktach. Przy wymianie małych kwot, są to kwestie groszowe, jednak przy większych transakcjach międzynarodowych bądź spłacaniu kredytu w obcej walucie, można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych. Ponadto kantory online oferują swoim klientom możliwość negocjowania cen walut w przypadku wymiany większej ilości pieniędzy. 

 

Inne zalety kantorów online

Oszczędność pieniędzy i bezpieczeństwo transakcji to największa zaleta kantorów internetowych. Nie należy jednak zapominać o komforcie, jaki niosą ze sobą takie serwisy. Przede wszystkim kantor internetowy działa nieprzerwanie przez siedem dni w tygodniu, dwadzieścia cztery godziny na dobę, nawet w okresach świątecznych. Ponieważ obsługa transakcji jest w pełni zautomatyzowana, wszystko trwa zaledwie kilka do kilkunastu minut. Wszystko bez wychodzenia z domu. Wystarczy jedynie posiadać mobilne urządzenie z dostępem do Internetu. Ponadto kantory internetowe dają możliwość ustawienia zlecenia i wykonania wymiany dopiero wtedy, gdy wybrana waluta osiągnie pożądany przez nas kurs, ustawienia powiadomień SMSowych o kursach interesujących nas walut czy negocjowania cen. Już dziś zarejestruj się w serwisie i przekonaj się, jak wiele zalet niesie ze sobą korzystanie z kantorów online! 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.