Wiadomości z Rybnika

Ryan Murphy i jego seria AHS

  • Dodano: 2021-07-21 09:15, aktualizacja: 2021-07-22 11:46

American Horror Story od dziesięciu lat podbija serca widzów na całym świecie. Wydaje się, że nie ma ani jednej osoby, która chociaż raz nie widziałaby chociażby jednego odcinka. A jeśli nie oglądała - to chociaż słyszała o jego antologii. To mroczne historie, które dzieją się w zupełnie różnych światach, a żaden sezon nie jest ze sobą ściśle powiązany, więc można oglądać je w dowolnej kolejności, wedle własnych upodobań. Teraz czekamy na 10. sezon "American Horror Story", ale oprócz tego dostaniemy jeszcze pewien "gratis" w postaci innego miniserialu z tej serii.

American Horror Story - o czym jest seria? 

Od dziesięciu lat Murphy raczy nas mrocznymi historiami z serii American Horror Stories. Od tego czasu widzowie mogli dać się zabrać do "Murder House", gdzie grasował niebezpieczny mężczyzna w lateksowym ubraniu; mieli okazję zabawić się w cyrku w serii "American Horror Story: Freak Show" czy zwiedzić psychiatryk i morderczy hotel w seriach "Asylum" oraz "Hotel". Jaka jest koncepcja samego serialu? Opowiedzieć od A do Z mroczną historię o tym miejscu, pokazać potwory, demony, duchy i, po prostu, złych ludzi, którzy nie cofną się przed niczym. Jeśli ktoś lubi ten dreszczyk strachu - AHS to seria dla niego. 

10. sezon American Horror Story 

Ponieważ pandemia nieco namieszała, 10. sezon AHS dostajemy dopiero w 2021 roku, a nie tak, jak powinniśmy, rok wcześniej. Twórcy serialu doskonale wiedzą jak podsycać zainteresowanie, więc tak na dobrą sprawę - o nowym sezonie nie wiemy prawie nic. Jednym z zaskoczeń był fakt pojawienia się nowego nazwiska w obsadzie. I w ten sposób odtwórca Kevina w filmie "Kevin sam w domu" - Macaulay Culkin - pojawi się w nowym sezonie z tej serii. Niedawno w Internecie pojawił się plakat American Horror Story 10, zdradzający fabułę. Można więc założyć, że będą to dwie historie równoległe - jedna będzie działa się na plaży, być może z morderczymi syrenami i innymi potworami morskimi. Druga z kolei będzie dotyczyła kosmitów. Cóż, to jedynie domysły i dopiero premiera 25 sierpnia zdradzi coś więcej. Zanim jednak doczekamy do nowego sezonu "American Horror Stories" - możemy już dać się zabrać w inną podróż z innym serialem od Murphy'ego, który jest pięknym uzupełnieniem serii. 

American Horror Stories - uzupełnienie serii 

Tak, tak! To nowy pomysł Murphy'ego. American Horror Stories. Koncepcja jest podobna. Z tym, że zamiast robić oddzielne sezony na nowe historie, tutaj nową historię poznajemy co odcinek. I taka różnica jest pomiędzy "American Horror Stories" oraz "American Horror Story". Z tego, co powiedział twórca, potrzebował tutaj naprawdę wielu, różnorodnych aktorów. Niedawno Murphy przedstawił część obsady "American Horror Stories", gdzie mogliśmy znaleźć kilka znanych nazwisk. Jak zapowiedział - to zaledwie kropla w morzu i resztę aktorów poznamy dopiero w dniu premiery danego odcinka. Nie wiadomo co będzie tematami odcinka, ale jeśli w 100% wierzyć temu, co publikuje twórca, to przyjdzie nam zobaczyć "Rubber Woman", czyli kobietę w lateksowym przebraniu, która nawiązuje do Rubber Mana, który występował w 1. sezonie "American Horror Story". Nie wiemy jak wy, ale my się nie możemy doczekać tych premier! "American Horror Stories" w USA, na kanale FX i platformie Hulu, miał premierę 15 lipca. Czy i kiedy pojawi się serial w Polsce? Tego niestety nie wiadomo. Jeśli jednak tylko będziemy mieli takie informacje - od razu damy znać. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.