Wiadomości z Rybnika

Rodzaje paneli akustycznych

  • Dodano: 2020-11-09 09:15

Dość często mamy do czynienia z niepożądanymi dźwiękami w pomieszczeniach. Możemy usłyszeć dudnienie, odbijanie dźwięku, przez co słyszalny dźwięk ma niższą jakość.

W pomieszczeniach, w których pracujemy z dźwiękiem, zjawisko to będzie szczególnie uciążliwe. Zaliczymy do nich: sale koncertowe, sale nagrań i odsłuchu dźwięku, kina, sale konferencyjne, sale taneczne lub biura call center. Panele akustyczne sprawdzą się również w przypadku mieszkań i pozwolą wyeliminować hałas z ruchliwej ulicy lub głośnego sąsiada. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty firmy akustonic.com oferującej kompleksowe rozwiązania. Warto wspomnieć, że istnieje kilka rodzajów paneli akustycznych wyróżniających się różnymi właściwościami.

Pułapki basowe

Bass trapy działają na dolne pasma lub szerokopasmowo, dzięki czemu uzyskamy dobrą jakość dźwięku. Najważniejszym zadaniem jest rozproszenie fal, redukcja dudnienia i uszlachetnienie dźwięku. Pułapki basowe umieszcza się zazwyczaj w rogu za głośnikami, co wpływa w pozytywny sposób na adaptację akustyczną pomieszczenia. Nawet jeden bass trap pozwoli wyeliminować niskie tony.

Mobilne panele akustyczne

Rozwiązanie docenią osoby chcące korzystać z paneli akustycznych w różnych miejscach. Produkt został wyposażony w kółka, dzięki czemu a łatwy i szybki sposób można zmienić jego położenie. Dodatkową zaletą jest brak konieczności montowania paneli na ścianach. Konstrukcja paneli firmy Akustonic jest bardzo solidna dzięki wykorzystaniu płyty MDF.

Absorbery akustyczne

Produkty zostały wykonane z wysokiej jakości wełny mineralnej wyróżniającej się wyjątkowymi właściwościami akustycznymi. Zadaniem absorberów jest pochłanianie dźwięku, czyli eliminowanie echa i pogłosu. Ten rodzaj paneli wykorzystuje się zazwyczaj w pomieszczeniach do nagrania muzyki oraz odsłuchu. Rozwiązanie pozwoli poprawić jakość odczuć i usłyszeć ścieżki dźwiękowe poszczególnych instrumentów.

Dyfuzory akustyczne

Panele te pozwolą rozproszyć dźwięk w celu zapewnienia wysokiej jakości dźwięku. Wiele pomieszczeń ma dość puste ściany, co wywołuje odbijanie dźwięku. Dyfuzory akustyczne umieszczone w odpowiednich miejscach pomieszczenia pozwolą na poprawną adaptację akustyczną. Produkty oferowane przez akustonic.com są wykonane z drewna liściastego będącego eleganckim i estetycznym materiałem. Najlepszym miejscem umieszczenia będą ściany boczne, sufit lub tylna ściana.

Panele hybrydowe

To nowoczesne rozwiązanie łączy działanie absorberów i dyfuzorów, dzięki czemu jest szczególnie skuteczne i doceniane. Decydując się na panele hybrydowe, uzyskamy pochłanianie niechcianych dźwięków oraz ich rozpraszanie. Pomieszczenie zachowa naturalny wydźwięk bez ryzyka nadmiernego wygłuszenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.