Wiadomości z Rybnika

Ranking kont osobistych - w czym pomoże?

  • Dodano: 2019-07-04 10:45

Bankowe konto osobiste ROR rzadko kiedy jest oprocentowane wyżej niż 0%. Chyba, że spełni się szereg warunków w rodzaju comiesięcznych pensji na koncie czy płatnościach kartą w określonej wysokości. W zamian banki oferują niewielką premię lub zwrot części płatności kartą. Najczęściej jednak konto osobiste generuje koszt. Z drugiej strony większość z nas potrzebuje konta w banku, choćby po to, by miało gdzie spłynąć wynagrodzenie. Większość firm tylko w ten sposób reguluje swoje zobowiązania względem pracowników. Za pomocą konta osobistego wykonuje się większość swoich rachunków, robi zakupy online i korzysta z kart debetowych. 

Najlepsze konta osobiste

Każdy z nas poszukując banku z najkorzystniejszą ofertą kont osobistych kieruje się przy wyborze różnymi względami, czasem jest to wybór przypadkowy. W sieci można znaleźć szereg stron, które budują aktualny ranking kont w systemie comiesięcznym. Nawet jeżeli autorem rankingu jest jedna z instytucji rynku finansowego to i tak ranking powinien zawierać rzetelne informacje. Rankingi kont osobistych zwykle są dynamiczne, tym samym wprowadzając wybraną przez siebie kwotę natychmiast otrzymuje się symulację, która pomoże nam w decyzji. 

Jak korzystać z takiego rankingu dowiesz się na http://youthbank.pl/konta/rankingi-kont-osobistych/

Jak wybrać bankowe konto osobiste?

Poszukując najlepszego konta osobistego warto zwrócić uwagę na kilka parametrów:

  • Czy bank pobiera opłaty za prowadzenie konta czy też oferuje darmowe konto osobiste?
  • Czy bank pobiera opłaty za kartę debetową? Zwykle wydanie samej karty jest bezpłatne, ale banki mogą pobierać opłaty za używanie karty. Czytając ranking kont osobistych w symulacji powinna pokazać się ewentualna opłata oraz prowizja banku. Najkorzystniej oczywiście jest posługiwanie się kartą za 0 zł, jednak często warunkiem braku opłat może być określona kwota transakcji wykonywanych każdego miesiąca. 
  • Czy bank posiada bezpłatne bankomaty w całym kraju? Dla przeciętnego klienta banku to najważniejsza kategoria, niektóre banki bowiem stosują opłatę nawet 5 zł. za pobranie gotówki z bankomatów. Dlatego najlepiej szukać takich instytucji, które oferują bezpłatne korzystanie z bankomatów. 
  • Czy bank stosuje darmowe przelewy w systemie internetowym banku? Nie wszyscy klienci korzystają z płatności poprzez system bankowy, ale jest to już na tyle powszechna forma, że kwota za wykonywany tą drogą przelew może mieć ogromne znaczenie. Jednocześnie dokonywanie przelewów na podstawie okazania papierowego formularza jest bardzo kosztowne i to bez względu na to, gdzie mieści się okienko. 

Decydując się na otwarcie własnego konta osobistego warto sprawdzić też promocje oferowane w tym okresie przez bank. Takie informacje również można znaleźć w rankingach kont osobistych. 

Zobacz także, jak szukać ciekawych promocji kont osobistych - http://magazynfakty.pl/promocje-kont-osobistych/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.