Wiadomości z Rybnika

Psychoterapia online - zalety i jak umówić wizytę?

  • Dodano: 2020-04-23 09:00

Psychoterapia online to nowoczesna i skuteczna forma oddziaływań psychologicznych. Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne w okresie epidemii, gdy większości osób nie wychodzi z domu. Psychoterapia online polecana jest także osobom, mieszkającym daleko od poradni psychologicznych.

Zalety psychoterapii online

Psychoterapia online jest uznawana za bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą lub nie chcą wyjść z domu, a także dla tych, którzy są zmęczeni i zapracowani. Wśród najważniejszych zalet psychoterapii prowadzonej w formie zdalnej można wyróżnić:

  • brak kosztów, związanych z dojazdem (paliwo, bilety na komunikację miejską),
  • oszczędność czasu,
  • możliwość ustalenia wizyty w dowolnej porze i terminie,
  • świetne rozwiązanie na czas epidemii, gdy wiele gabinetów psychoterapii w ogóle nie działa lub funkcjonują w ograniczonym zakresie,
  • bardzo dobry pomysł dla osób mieszkających daleko od ośrodków miejskich lub za granicą,
  • wybór odpowiedni dla osób niepełnosprawnych, a także tych, którzy ciepią na fobię społeczną, obawiają się wyjść z domu,
  • rozwiązanie wygodne, komfortowe i bezpieczne,
  • możliwość szybszego uzyskania pomocy, brak konieczności długiego oczekiwania na terminy. 

Psycholog online może pomóc w rozwiązaniu różnorodnych problemów życiowych, trudności i zaburzeń psychicznych, takich jak depresja, nerwica, zaburzenia lękowe, kłopoty w relacjach z innymi, niskie poczucie własnej wartości, fobie. 

Jak umówić wizytę psychoterapeutyczną online?

Umówienie wizyty z psychoterapeutą w formie online jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę https://cplwowska.pl/psychoterapia-online/ i wysłać maila z proponowanym terminem darmowej konsultacji. Teraz wystarczy zainstalować odpowiedni komunikator, który jest całkowicie darmowy i pozwala na kontakt audiowizualny z psychoterapeutą. Wstępne spotkanie trwa 10 - 20 minut i jest to rozmowa wstępna, która pomaga w ustaleniu głównego problemu i oczekiwań klienta. Następnym krokiem jest opłacenie kolejnej sesji i umówienie spotkania z psychoterapeutą. W przypadku takiej formy można także wybrać dowolnego specjalistę, który zajmie się konkretnym problemem klienta. Psychoterapia online to bardzo wygodne i proste rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób. Warto wiedzieć, że metoda ta jest tak samo skuteczna jak forma stacjonarna, dlatego w przypadku pojawienia się jakichkolwiek trudności, warto skontaktować się z psychoterapeutą w formie zdalnej i rozwiązać swój problem. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.