Wiadomości z Rybnika

Przydomowa oczyszczalnia - są dofinansowania!

  • Dodano: 2020-07-31 15:15, aktualizacja: 2020-08-04 10:21

Posiadanie własnej przydomowej oczyszczalni nigdy nie było tak łatwe - wszystko to dzięki dostępnym dofinansowaniom na terenie Rybnika! Dowiedzmy się o nich więcej, opisując dodatkowo zalety związane z tą instalacją!

Co mówią przepisy?

Odpowiednie zapisy znalazły się w uchwale nr 432/XXVII/2016 Rady Miasta Rybnika z dnia 17 listopada 2016 r. w sprawie udzielania dotacji celowych na dofinansowanie kosztów inwestycji podmiotów, o których mowa w art. 403 ust. 4 ustawy Prawo ochrona środowiska. Wśród wielu różnych opcji dofinansowania, jest też pomoc przeznaczona dla osób chcących zainstalować we własną przydomową oczyszczalnię ścieków. Przygotowano na ten cel sporą kwotę - aż do 6000 zł. Warto również pamiętać, że od 1 lipca uruchomiono inne ciekawe dofinansowanie z wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska - na zbiorniki na deszczówkę (do 5000 zł).

Biower pomaga z formalnościami, dostarczając jakościowe oczyszczalnie ścieków

Oferta dofinansowania do oczyszczalni to bardzo kusząca opcja dla każdego, kto planuje zainstalować taką instalację u siebie, lecz - jak to często bywa z tego rodzaju inwestycjami - pojawiają się wątpliwości dotyczące formalności. Mnożą się pytania dotyczące tego, czy mimo oferowanej pomocy będziemy w stanie z niej skorzystać? Na pewno nie jest to łatwe, ponieważ trzeba dobrze wczytać się w przepisy, by prawidłowo zawnioskować o pomoc. Pamiętajmy jednak, że firma Biower pomaga w załatwianiu wszelkich formalności, montując i sprzedając takie oczyszczalnie, stawiając zwłaszcza na sprawdzone i niezawodne oczyszczalnie marki Kingspan. 

Przydomowe oczyszczalnie ścieków - o jakich zaletach należy wspomnieć?

Przydomowe oczyszczalnie ścieków znajdują szczególnie zastosowanie na terenach bez zbiorczej kanalizacji sanitarnej, gdzie występuje rozproszona zabudowa. W przeszłości w takich miejscach trzeba było budować szambo, które nie tylko jest drogie w utrzymaniu (może kosztować nawet 2500,00 zł rocznie), ale i ma inne mankamenty - wydobywa się z niego niemiły zapach, poza tym do wad zaliczymy też nieprzyjemne wypompowywanie. Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest nie tylko tańsza i bezproblemowa w instalacji, ale także jej eksploatacja nie wymaga nakładu wielkich środków finansowych i czasowych. Dla tego rodzaju oczyszczalni ścieków wystarczy mała powierzchnia montażu i to w każdych warunkach gruntowo-wodnych. Przydomowe oczyszczalnie są niezwykle trwałe i przyjazne dla środowiska. 

Patrząc na liczne zalety i opcję dofinansowania powinniśmy tym bardziej zastanowić się nad montażem przydomowej oczyszczalni ścieków. Mamy teraz na to świetny czas - aż żal nie skorzystać!

Następna informacja

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Ehh

    Oczy[...]nia to świetna alternatywa dla zbiornika bezodpływowego

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.