Wiadomości z Rybnika

Przydomowa oczyszczalnia - są dofinansowania!

  • Dodano: 2020-07-31 15:15, aktualizacja: 2020-08-04 10:21

Posiadanie własnej przydomowej oczyszczalni nigdy nie było tak łatwe - wszystko to dzięki dostępnym dofinansowaniom na terenie Rybnika! Dowiedzmy się o nich więcej, opisując dodatkowo zalety związane z tą instalacją!

Co mówią przepisy?

Odpowiednie zapisy znalazły się w uchwale nr 432/XXVII/2016 Rady Miasta Rybnika z dnia 17 listopada 2016 r. w sprawie udzielania dotacji celowych na dofinansowanie kosztów inwestycji podmiotów, o których mowa w art. 403 ust. 4 ustawy Prawo ochrona środowiska. Wśród wielu różnych opcji dofinansowania, jest też pomoc przeznaczona dla osób chcących zainstalować we własną przydomową oczyszczalnię ścieków. Przygotowano na ten cel sporą kwotę - aż do 6000 zł. Warto również pamiętać, że od 1 lipca uruchomiono inne ciekawe dofinansowanie z wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska - na zbiorniki na deszczówkę (do 5000 zł).

Biower pomaga z formalnościami, dostarczając jakościowe oczyszczalnie ścieków

Oferta dofinansowania do oczyszczalni to bardzo kusząca opcja dla każdego, kto planuje zainstalować taką instalację u siebie, lecz - jak to często bywa z tego rodzaju inwestycjami - pojawiają się wątpliwości dotyczące formalności. Mnożą się pytania dotyczące tego, czy mimo oferowanej pomocy będziemy w stanie z niej skorzystać? Na pewno nie jest to łatwe, ponieważ trzeba dobrze wczytać się w przepisy, by prawidłowo zawnioskować o pomoc. Pamiętajmy jednak, że firma Biower pomaga w załatwianiu wszelkich formalności, montując i sprzedając takie oczyszczalnie, stawiając zwłaszcza na sprawdzone i niezawodne oczyszczalnie marki Kingspan. 

Przydomowe oczyszczalnie ścieków - o jakich zaletach należy wspomnieć?

Przydomowe oczyszczalnie ścieków znajdują szczególnie zastosowanie na terenach bez zbiorczej kanalizacji sanitarnej, gdzie występuje rozproszona zabudowa. W przeszłości w takich miejscach trzeba było budować szambo, które nie tylko jest drogie w utrzymaniu (może kosztować nawet 2500,00 zł rocznie), ale i ma inne mankamenty - wydobywa się z niego niemiły zapach, poza tym do wad zaliczymy też nieprzyjemne wypompowywanie. Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest nie tylko tańsza i bezproblemowa w instalacji, ale także jej eksploatacja nie wymaga nakładu wielkich środków finansowych i czasowych. Dla tego rodzaju oczyszczalni ścieków wystarczy mała powierzchnia montażu i to w każdych warunkach gruntowo-wodnych. Przydomowe oczyszczalnie są niezwykle trwałe i przyjazne dla środowiska. 

Patrząc na liczne zalety i opcję dofinansowania powinniśmy tym bardziej zastanowić się nad montażem przydomowej oczyszczalni ścieków. Mamy teraz na to świetny czas - aż żal nie skorzystać!

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ehh

    Oczy[...]nia to świetna alternatywa dla zbiornika bezodpływowego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.