Wiadomości z Rybnika

Projektowanie sklepów internetowych - co warto wiedzieć, rozszerzając działalność?

  • Dodano: 2020-01-31 13:15

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek formę działalności gospodarczej bez Internetu. Systemy rezerwacji on-line czy portale społecznościowe bardzo ułatwiają kontakt z klientami, ale aby zachęcić coraz bardziej wymagających klientów, trzeba być na bieżąco z technologiami, które są już standardem. Przyjrzyjmy się bliżej branży e-commerce i najważniejszym aspektom projektowania sklepów internetowych.

Czy projektowanie sklepów internetowych jest trudne?

Założenie strony internetowej posiadającej funkcjonalność sklepu samo w sobie jest dość proste. Istnieje wiele darmowych lub przystępnych cenowo szablonów, wtyczek i dodatków zmieniających stronę internetową w sklep. Jednak podobnie jak tradycyjne sklepy, te internetowe muszą mieć w sobie „to coś” - element, który sprawi, że osoba odwiedzająca stronę zechce na niej pozostać i dokonać zakupu. Już na wstępie strona musi więc mieć podstawową cechę: dobry design. Chodzi tu przede wszystkim o trzy elementy: atrakcyjną szatę graficzną, szybkie działanie i przejrzystość. Dlatego projektowanie sklepów internetowych stało się prężnie działającą branżą – osoby zajmujące się tworzeniem platform sprzedażowych muszą posiadać szeroką wiedzę z zakresu ergonomii, grafiki, a nawet podstaw psychologii. Jeżeli więc chcemy rozkręcić poważną działalność, zlecenie wykonania sklepu profesjonaliście może się okazać niezbędną inwestycją. Jeżeli zlecimy zaprojektowanie sklepu internetowego dobrej pracowni, może się okazać, że niewielka firma, dajmy na to z Pszczyny, będzie sprzedawać swoje artykuły na całym świecie.

Jak długo trwa projektowanie sklepów internetowych?

W zależności od rodzaju produktów, jakie sprzedajemy, i ilości kategorii, projektowanie sklepów internetowych może trwać od kilku dni do kilku tygodni. Zależy to jeszcze od rozwiązań, na jakie się zdecydujemy. Największe firmy często zlecają projektowanie swoich sklepów internetowych od zera, ale jest to rozwiązanie kosztowne i czasochłonne. Dla małych i średnich firm najlepszym rozwiązaniem może się okazać zlecenie sklepu u firmy, która dobierze optymalne rozwiązanie, na przykład tu: https://netstyle.pl/oferta/sklepy-internetowe. Takie firmy często opierają się na własnej wiedzy i gotowych rozwiązaniach, dzięki czemu potrafią dość szybko stworzyć sklep internetowy, który jest funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.