Wiadomości z Rybnika

Prezenty dla 9-latka - które się sprawdzą

  • Dodano: 2023-10-04 12:30

Znalezienie pomysłu na prezent dla dziewięcioletniego dziecka może nie być tak proste, jak mogłoby się na pozór wydawać. Jeżeli zatem zbliżają się jakieś urodziny bądź inne święto, z okazji którego zechcemy wręczyć pociesze podarunek, dobrze byłoby starannie tę kwestię przemyśleć. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że dziecko szczerze się ucieszy.

Gry edukacyjne

Dobrym pomysłem na prezent mogą okazać się różnego rodzaju zabawki dla 9-latka. Miękkie pluszaki mogą jednak nie być najlepszym wyborem. Zdecydowanie lepiej będzie postawić na różnego rodzaju gry edukacyjne. Poziom ich trudności musi być jednak dostosowany do umiejętności dziecka, które przejawia w wieku lat 9. Można zakupić chociażby takie, które nauczą dziecko spostrzegawczości oraz zdolności logicznego myślenia. Wspaniałym pomysłem będą zatem układanki, puzzle, a także planszówki, które wymagają udziału kilku osób. Oprócz pobudzenia kreatywności, rozwoju zdolności manualnych czy zdolności przestrzennego myślenia, dziewięciolatek zyska dzięki takim grom prawdziwą rozrywkę.

A może zestaw do rysowania po numerach?

Udany prezent dla 9-latka może stanowić również zestaw do rysowania po numerach. Dzięki niemu pociecha stworzy wspaniały obraz, który będzie mogła później powiesić na ścianie w swoim pokoju. Warto zaznaczyć, że malowanie po numerach to nie tylko wspaniała, ale także odstresowująca zabawa. Taki zestaw może pomóc dziewięciolatkowi w pobudzeniu kreatywności, jak również w rozwijaniu umiejętności manualnych. To także wspaniała nauka cierpliwości. Zanim powstanie wielobarwny obraz, dziecko będzie musiało się trochę napracować, ale efekt będzie wart zachodu. Wybierając tego typu podarunek, należy jednak zwrócić uwagę na to, aby poziom trudności był dostosowany do umiejętności poznawczych dziewięciolatka.

Jakie jeszcze podarunki są godne uwagi?

Dziewięcioletnie dziecko może także ucieszyć się z podarunku w postaci książki zawierającej różnego rodzaju łamigłówki oraz zagadki. Ich rozwiązywanie dostarczy malcowi nie tylko wielu pozytywnych wrażeń, ale także rozwinie zdolność logicznego myślenia. Jeśli ma się wręczyć podarunek dziewczynce, można postawić na zmywalne kosmetyki. Każda z nich będzie szczęśliwa, jeżeli będzie mogła pomalować oczy kolorowymi cieniami, a usta szminką. Chłopcy ucieszą się zaś z piłki do grania w piłkę nożną, zwłaszcza jeżeli będzie ona posiadała autograf któregoś z ulubionych piłkarzy. Trzeba jednak liczyć się z tym, że zakup takiego podarunku wiąże się ze sporym wydatkiem.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.