Wiadomości z Rybnika

Pozycjonowanie strony Kraków

  • Dodano: 2022-08-02 14:00

Przyjemnie jest widzieć jak Twoja strona pnie się do góry w rankingu wyszukiwarki Google.

Pozycjonowanie stron w Krakowie może wydawać się bardzo żmudnym i trudnym procesem, jednak późniejsze efekty zdecydowanie są tego warte. Jeśli więc jeszcze zastanawiasz się, czy warto rozpocząć działania tego rodzaju, to nie powinieneś wahać się ani chwili dłużej. W tym czasie Twoja konkurencja nie śpi i dalej utrwala swoją wyższą pozycję w wyszukiwarce. Po kilku miesiącach od wdrożenia działań powinieneś już odczuć pierwsze efekty, w postaci większej ilości odwiedzin na stronie i wzmożonego zainteresowania oferowanymi usługami i produktami. Pomoże Ci w tym działający również w mieście Kraków, specjalista SEO Mateusz Kozłowski.

Jak wyszukiwarka widzi strony www?

Aby móc wiedzieć czego należy się spodziewać po profesjonalnym pozycjonowaniu strony w Krakowie warto wiedzieć w jaki sposób działa wyszukiwarka Google. Wyszukiwarka to pewnego rodzaju robot, który działa za pomocą wybranych algorytmów. Hierarchia jednego algorytmu nad drugim nie jest znana, jednak wiadomo, że po każdym ogłoszeniu wprowadzenia nowych aktualizacji, ranking wyszukiwarki ulega zmianom. Stąd tez potrzeba kontynuacji pozycjonowania przez dłuższy czas. Specjaliści Google również nie spoczywają na laurach i ciągle wymyślają nowe aktualizacje i algorytmy, które mają jeszcze dokładniej pomóc w wyszukiwaniu wartościowych stron dla użytkowników.

Robot widzi rzeczy, które są ukryte przed osobami, takie jak kod HTML, bezpieczeństwo witryny, dokładna szybkość ładowania, ilość linków kierujących itd. Na postawie spełniania kolejnych wartości pozytywnych według algorytmu strona jest albo wyżej albo niżej w rankingu w stosunku do innych, które są według robota lepsze lub gorsze od niej i tym samym bardziej wartościowe lub mniej dla odbiorców. Tak właśnie powstaje ranking Google.

Które parametry są najważniejsze?

Trudno ocenić które parametry wyszukiwania są ważniejsze, a które mniej. Warto pracować nad wszystkimi (znanymi) nam czynnikami, aby strona miała jak największe szanse wśród konkurencji. Z pewnością bardzo ważna jest responsywność strony, czyli dostosowanie jej do widoku wyświetlanego za pośrednictwem urządzeń mobilnych, z kolei szybkość ładowania strony z pewnością istotna jest zarówno dla robota Google jak i internautów. W celu porównania ważności jednych parametrów nad drugimi wykonuje się np. testy A/B, które pokazują jaki wariant zmian na stronie lepiej się pozycjonuje. Z pewnością działania zarówno pod kątem wyszukiwarki, jak i użytkowników sieci sprawdzą się najlepiej.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.