Wiadomości z Rybnika

Pozycjonowanie lokalne w większym mieście – o czym warto pamiętać?

  • Dodano: 2022-08-29 14:00

Kluczem do efektywnych działań marketingowych jest dobranie ich do potrzeb konkretnej grupy docelowej. Jednym z ważnych aspektów jest dotarcie do osób, które poszukują produktów lub usług w konkretnym regionie, na przykład mieście i jego okolicach czy nawet w konkretnej dzielnicy. O czym pamiętać, planując pozycjonowanie w większym mieście?

Pozycjonowanie lokalne – dlaczego warto?

Pozycjonowanie lokalne warto wdrożyć przede wszystkim dlatego, aby dotrzeć do klientów, którzy znajdują się najbliżej siedziby Twojej firmy. To oczywiste, że osoba, która szuka dentysty, mechanika czy fryzjera będzie zwracać uwagę na te przedsiębiorstwa, do których ma blisko i może do nich łatwo i szybko dotrzeć. Jednak, aby to właśnie Twoje oferta wzbudziła zainteresowanie odbiorców, przede wszystkim muszą się oni dowiedzieć o twoim istnieniu.

Obecnie większość osób szuka wykonawców usług właśnie w sieci. Rzadko zdarza się, by przemierzali swoją okolicę, aby znaleźć interesującą ich firmę. Jeśli więc nie poinformujesz potencjalnych klientów, że działasz blisko nich, mogą nigdy nie dowiedzieć się o Twoim istnieniu. Dotyczy to szczególnie większych miast, w których konkurencja jest spora.

Dlatego właśnie warto zdecydować się na pozycjonowanie lokalne, dzięki któremu:

  • dotrzesz z ofertą do klientów z najbliższej okolicy,
  • wzmocnisz lokalny wizerunek firmy,
  • wyprzedzisz konkurencję,
  • rozwiniesz strategię do pozycjonowania ogólnego.

Jeśli nie wiesz, jakie działania podjąć, by pozycjonować się lokalnie, skorzystaj z pomocy fachowców, którzy przygotują dla Ciebie strategię marketingową.

Na czym polega pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie lokalne skupia się przede wszystkim na tym, by strona została nasycona odpowiednimi frazami kluczowymi związanymi z daną miejscowością. Tutaj jednak można przyjąć różne strategie działania, które zależą przede wszystkim od specyfiki działania danej firmy oraz tego, kto stanowi grupę potencjalnych klientów.

Chodzi przede wszystkim o to, czy będziesz się pozycjonował na szerszy czy węższy obszar. Przykładowo, jeśli chcesz zlecić pozycjonowanie w Gdańsku, możesz zamieścić na swojej stronie frazy związane z okolicznymi miejscowościami, na przykład Rumia, Wejherowo czy Pruszcz Gdański. Możesz również zadziałać w drugą stronę, czyli ograniczyć lokalizację do poszczególnych dzielnic, na przykład Wrzeszcz, Zaspa, Przymorze.

Która strategia lepiej się sprawdzi? To zależy od specyfiki działania Twojej firmy. Jeśli świadczysz usługi remontowo-budowlane, instalujesz fotowoltaikę lub prowadzisz serwis samochodowy, pierwsze rozwiązanie może okazać się lepsze. Dotrzesz do klientów z dużego obszaru, którzy nie będą mieli problemu, aby przejechać kilka kilometrów do Twojej siedziby.

Jeśli jednak prowadzisz przedszkole, lokalną kawiarenkę czy gabinet kosmetyczny, warto zawęzić obszar i pozycjonować się na konkretne dzielnice. Jeśli ktoś chce napić się kawy lub szuka najbliższego przedszkola w swojej okolicy, będzie zależało mu na konkretnych wynikach wyszukiwania. Warto to wykorzystać w swojej strategii marketingowej.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.