Wiadomości z Rybnika

Powody, dla których warto korzystać z pośrednictwa pracy

  • Dodano: 2018-07-30 08:45, aktualizacja: 2018-07-30 08:59

Gdy w przedsiębiorstwie z pewnym wyprzedzeniem wiadomo o tym, że pewne stanowiska są konieczne do obsadzenia, można ze spokojem przeprowadzić proces rekrutacyjny. Coraz częściej okazuje się jednak, że zapotrzebowanie na pracowników pojawia się z dnia na dzień. W takim przypadku znacznie lepszą opcją jest skorzystanie z oferty jednej z firm zajmujących się pośrednictwem pracy. Dlaczego taka współpraca może być korzystna?

Po pierwsze – doświadczenie

Nie w każdej firmie systematycznie rekrutuje się pracowników, tymczasem pośrednictwo pracy utrzymuje się właśnie ze świadczenia usług tego rodzaju. Co ważne, nie ma tu miejsca ani na nieprofesjonalne podejście, ani na posługiwanie się podczas poszukiwania chętnych kryteriami pozamerytorycznymi. Mamy do czynienia z firmą, której istnienie na rynku jest uzależnione właśnie od tego, czy proces rekrutacyjny zakończy się powodzeniem, nic więc dziwnego, że nie trzeba obawiać się o to, że rekrutacja zakończy się katastrofą.

I choć zapotrzebowanie na usługi z zakresu pośrednictwa pracy jest spore, na rynku coraz mniej jest firm pozbawionych odpowiedniego doświadczenia. Te, które obiecują więcej, niż są w stanie zagwarantować, nie mogą się na nim utrzymać. W grze pozostają więc przede wszystkim te podmioty, które rynek pracy w Polsce znają od podszewki i których pracowników niewiele jest w stanie zaskoczyć.

Po drugie – pomoc kadrowo-płacowa

Firmy oferujące pośrednictwo pracy nie rekrutują już dziś wyłącznie pracowników tymczasowych, nadal jednak to właśnie ta forma zatrudnienia okazuje się dominująca. Przynosi ona korzyść zarówno samemu zatrudnionemu, jak i podmiotowi, który korzysta z jego usług, jeśli więc można mówić o jakichkolwiek utrudnieniach z nią związanych, dotyczą one jedynie kwestii formalnych. Te jednak można łatwo wyeliminować właśnie dlatego, że to pośrednicy biorą na siebie obowiązki związane z obsługą kadrowo-płacową zatrudnionych. Robią to przy tym na tyle sumiennie, że wysoka jakość usług tego rodzaju musi imponować.

Po trzecie – dobra baza kandydatów

Nie można zapominać i o tym, że agencje pracy są w stanie pochwalić się imponującymi bazami osób szukających zatrudnienia. Między innymi dzięki nim są tak szybkie, a ich usługi charakteryzuje wysoki stopień efektywności.

Gdy już wiemy, że współpraca z agencją pracy może nam przynieść korzyść, pozostaje nam tylko znalezienie tej najbardziej wartościowej. Pośrednictwo pracy ATERIMA posiada wszystkie zalety podmiotów tego rodzaju, warto więc przekonać się o tym, jak wiele może zaoferować.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.