Wiadomości z Rybnika

Poradnik - dzięki tym radom znajdziesz pracę w Rybniku lub okolicach

  • Dodano: 2022-10-28 14:45

Mówi się, że w dzisiejszych czasach znalezienie pracy nie powinno być problematyczne. Z pewnością zdobycie zatrudnienia będzie prostsze, jeśli odpowiednio podejdziemy do poszukiwań. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi uda Ci się znaleźć wymarzoną pracę w Rybniku. Może być to zadanie znacznie prostsze, niż Ci się wydaje!

Przygotowanie dokładnego CV to podstawa znalezienia pracy w Rybniku i okolicach

Chcąc znaleźć idealną pracę w Rybniku i okolicach trzeba po pierwsze mieć wiele determinacji i być otwartym na poszukiwania w różnych miejscach, również w Internecie. Jeżeli już znaleźliśmy odpowiednie ogłoszenie, to trzeba zrobić wszystko, aby taką pracę dostać. Musimy więc od samego początku sprawić dobre wrażenie na rekruterze. Ważne jest to, abyśmy nie odpadli już na samym początku. Co jednak zrobić, by zwiększyć swoje szanse? Przede wszystkim przygotować dobre CV, które będzie uwzględniać wszystkie nasze dotychczasowe prace i zdobyte wykształcenie.

Zanim zaczniesz przeglądać oferty pracy w Rybniku, przygotuj odpowiednie CV. Choć umieszczenie w nim swojego zdjęcia nie jest obligatoryjne, warto to zrobić, aby nasz dokument wyróżnił się spośród innych. Na fotografii powinieneś wyglądać profesjonalnie, dlatego warto udać się do fotografa, jeśli nie posiadasz odpowiedniego zdjęcia. W samym CV zawrzyj wszystkie kluczowe informacje odnośnie swojego wykształcenia, kwalifikacji, a także posiadanego doświadczenia. Możesz również wspomnieć o swoich atutach, które mogłyby być przydatne na stanowisku, na które aplikujesz.

Dobre przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej

Dobra, mamy to! Zostaliśmy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, która będzie dla nas szansą na pokazanie się z dobrej strony rekruterowi. Warto zatem się do niej dobrze przygotować. Podstawą będzie dokładne przypomnienie sobie, czym w przeszłości się zajmowaliśmy w poprzednich firmach. Ponadto trzeba potrafić mówić o swoich zaletach, ale również o wadach. Właściciele firm bądź HR-owcy są już wyczuleni na mijanie się przez kandydata z prawdą, chociaż lepiej mówić wprost, jeżeli mamy do czynienia z pionem decyzyjnym. Takie przygotowanie sprawi, że procentowo nasze szanse na otrzymanie danej pracy znacznie wzrosną. Warto również podczas rozmowy wykazać się znajomością przedsiębiorstwa, w którym chcemy pracować. Dzięki temu będzie nam też łatwiej odpowiedzieć na niektóre pytania. 

Znalezienie pracy w Rybniku i okolicach nie jest takie trudne, ale nie można na rozmowę kwalifikacyjną przyjść nieschludnie ubranym. Warto więc się wyspać, wyprasować ubrania i zadbać o to, abyśmy przedstawili się możliwie jak najlepiej potencjalnemu pracodawcy. Czasem trudno odrzucić stres, ale jednak warto się wyprostować, mówić głośno i wyraźnie. Nie może też zabraknąć dystansu do siebie oraz żartów. Dobra rozmowa kwalifikacyjna znacząco wzmacnia szansę na zatrudnienie, więc trzeba się do niej przyłożyć. Pokażmy, że nam zależy na tej pracy, ale jednocześnie nie bądźmy zdesperowani.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.