Wiadomości z Rybnika

Popularność samochodów Kia wciąż rośnie

  • Dodano: 2022-03-02 08:45, aktualizacja: 2022-03-02 08:52

Początek roku kalendarzowego to zawsze okres podsumowań roku poprzedniego. Dla marki Kia podsumowanie w sprzedaży za rok 2021 okazało się być wręcz znakomite. Okazuje się, że pomimo trudnej sytuacji, w jakiej został postawiony świat w obliczu koronawirusa, popularność samochodów KIA wzrosła.

Rejestracja nowych aut KIA

2021rok dla koncernu Kia był wyjątkowy. Już po 11 miesiącach ubiegłego roku odnotowano rekordową liczbę rejestracji samochodów osobowych KIA i po raz pierwszy przekroczyła ona 30 tysięcy zarejestrowanych aut w ciągu jednego roku. Porównując to do roku poprzedniego, było to aż o 34% więcej. Ma to odzwierciedlenie w udziale marki w rynku, co również przełożyło się na wzrost z 5,6% w 2020 roku na 7,24%.

Zainteresowanie samochodami KIA wśród klientów prywatnych

Oto ciąg dalszy fantastycznego dla Kii podsumowania roku 2021. Okazuje się, że Kia znalazła się na drugim miejscu wśród najchętniej wybieranych marek samochodów przez klientów indywidualnych. Wzrost zainteresowania wyniósł aż o 37,9%. To świetny wynik mając na uwadze, że w ubiegłym roku zakupy klientów prywatnych na całym rynku zmniejszyły się.

Wzrost popularności samochodów elektrycznych Kia

Okazuje się, że coraz bardziej zaczynamy zwracać uwagę na ekologię i ochronę środowiska i bardzo dobrze. Hybrydowe modele samochodów tj. Kia Sorento, Kia Niro, Kia Ceed, Kia Xceed, Kia Sportage czy Kia Stonic są coraz częściej wybierane przez klientów. Są wybierane przez kierowców świadomych tego, iż auta elektryczne produkują znacznie  mniej zanieczyszczeń niż samochody z silnikiem spalinowym. Pod koniec ubiegłego roku Kia znalazła się na drugiej pozycji wśród najchętniej wybieranych aut elektrycznych. Przełożyło się to na wzrost udziału w rynku o 12,2% a wzrost liczby rejestracji tych aut aż o 230% w stosunku do roku poprzedniego. To bardzo imponujący wynik, zwłaszcza że Kia tylko nieznacznie ustępuje w Polsce miejsca światowemu liderowi Tesli.
Wśród najbardziej popularnych samochodów Kia w kategorii elektryczny SUV, pierwsze miejsce zajęła Kia e-Niro.
Podsumowując udział marki w segmencie aut hybrydowych typu plug-in, Kia także osiągnęła sukces, znajdując się na podium. Wyprzedzili ją jedynie Mercedes i BMW.

Bestsellery Kia

Kia ma wielkie powody do świętowania, śledząc raport podsumowujący rok 2021. Okazuje się, że bestsellerem marki po raz kolejny był Sportage, a tuż za nim Kia Ceed. Trzecie miejsce wśród popularności wewnątrz marki, zajął miejski crossover – Stonic.

Gdzie kupić samochód Kia?

Rok 2021 dla Kii był rokiem najlepszym w historii. Czy w tym roku dobra passa się utrzyma i dalej będzie pobijać rekordy popularności? Jeśli chcesz się przekonać, czym Kia uwiodła aż tylu klientów, udaj się do salonu autoryzowanego dealera KIA Etrans w Łaziskach Górnych na Śląsku i poznaj samochody Kia osobiście.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.