Wiadomości z Rybnika

Pompy ciepła i fotowoltaika w Rybniku - najlepszy wybór

  • Dodano: 2021-09-09 08:30, aktualizacja: 2021-09-17 09:38

Coraz więcej osób z Rybnika i okolic podejmuje decyzję o zamontowaniu pomp ciepła. Mniejsze koszty, sprawne ocieplenie całego budynku i dostęp do wody użytkowej - to tylko kilka z zalet, jakie dostarczają pompy ciepła. Jesteś w trakcie ocieplania swojego domu? Analizujesz zainwestowanie w pompę ciepła? Pomyśl też nad fotowoltaiką. Nasz artykuł wyjaśni Ci, dlaczego fotowoltaika i pompy ciepła to najlepszy wybór w Rybniku.

Działanie pompy ciepła

Pompa ciepła wykorzystuje energię cieplną z otoczenia i podnosi jej temperaturę, dzięki nośnikowi, który sprawia, że nadaje się do ogrzania budynek. Można wyróżnić trzy obiegi. Pierwszy działa na zasadzie pobierania ciepła z otoczenia, które przenosi się w miejsce, gdzie znajduje się niezamarzająca ciecz. Ciesz, która znajduje się w przewodach jest zawsze zimniejsza, niż temperatura otoczenia, dzięki czemu możliwe jest pobieranie ciepła. Odbywa się to nawet w ujemnych temperaturach. W drugim obiegu znajduje się preparat chłodniczy, który paruje nawet w bardzo niskich temperaturach. Później nadchodzi kolej na sprzężenie pary przez sprężarkę, która znajduje się pompie ciepła, ponieważ to podnosi temperaturę pary, która jest w maszynie. Przez to działanie pompa ciepła jest w stanie rozprowadzić ciepło po całej instalacji budynku. Trzeci obieg wykorzystuje ciepło, które udało się uzyskać. Można nim dogrzać budynek lub użyć do ciepłej wody użytkowej. Wtedy substancja chłodnicza oddaje ciepło i znów przechodzi w stan ciekły i przedostaje się do zaworu rozprężnego, gdzie temperatura momentalnie spada. Teraz środek chłodniczy jest gotowy na ponowne działanie. 

Plusy zamontowania pompy ciepła w Rybniku

Przede wszystkim pompa ciepła to ekologiczne rozwiązanie, ponieważ korzysta z odnawialnych źródeł energii (czyli OZE). Na rynku dostępne są trzy rodzaje pomp ciepła:

  • powietrzne - energia uzyskiwana jest z powietrza,
  • wodne - energię uzyskuje się z wody,
  • gruntowe - pozyskuje energię z gruntu.

Zależnie od tego, w jakich warunkach ma być zamontowana pompa ciepła - taki rodzaj pompy ciepła należy dobrać, by spełniała jak najlepiej swoje zadanie. Pompa ciepła może być przeznaczona do ogrzewania budynku, ocieplania wody użytkowej czy też może odgrywać rolę klimatyzacji. W Rybniku mieszkańcy zazwyczaj wybierają pompy powietrze-woda lub powietrze-powietrze. Jednak nie należy kierować się wyborami innych, najlepiej zapytać naszego specjalistę, który będzie wiedział jaka pompa sprawdzi się w danym domu najlepiej.

Dodatkowo przy wyborze pompy ciepła spotkamy się jeszcze z dwoma typami tego urządzenia - monoblok i split. Pierwsze z nich montowane jest raczej na zewnątrz budynku, a drugie składa się z dwóch urządzeń, które montowane są wewnątrz budynku. 

Jeśli zastanawiasz się, czy urządzenia nowej generacji zadziałają w Twoim domu, to już odpowiadamy - pompa ciepła sprawdzi się doskonale w każdym budynku, który jest poddawany termomodernizacji. Wcale nie musi to być nowy budynek - pompy ciepła montujemy też w budynkach, które są remontowane. Pompy ciepła najczęściej wykorzystywane są do ogrzewania podłogowego i do przygotowania ciepłej wody użytkowej. 
Gdy zdecydujesz się na montaż pompy ciepła, aby ogrzać cały budynek, pierwsze należy dobrać urządzenie, które będzie wystarczające dla indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Niekiedy warto przemyśleć kaskadowe połączeniu kilku pomp ciepła, na przykład w przypadku dużego budynku.  

Pompa ciepła i fotowoltaika – dlaczego warto zainwestować w taki zestaw?

Panele fotowoltaiczne szybko zyskały swoich zwolenników, ponieważ zasilają przedmioty, z których korzysta się na co dzień. Takie panele mogą korelować z pompami ciepła, dzięki czemu możliwe jest ogrzanie budynku bardzo niskim kosztem. Dobra wiadomość dla mieszkańców Rybnika! Pompy ciepła i fotowoltaika w Rybniku pozwalają na skorzystanie z dofinansowania, a dokładnie z Programów Czyste Powietrze i Mój Prąd 3.0, co w ogromnym stopniu odciąży finansowo inwestycję. Z obydwóch programów można korzystać jednocześnie. 

Montaż pomp ciepła i fotowoltaiki usuwa z głowy problem związany z podwyżkami prądu w przyszłości, a także zwiększa wartość całej nieruchomości. Dodatkowo jest sposobem na ratowanie naszej planety, ponieważ jest to przykład skutecznej walki ze smogiem. 

Jeśli myślisz o montażu fotowoltaiki, zrób to jak najprędzej!

Początek 2022 roku zwiastuje nowelizację w sposobie rozliczania i ma dotyczyć osób, które zdecydują się zainstalować fotowoltaikę po 1 stycznia 2022 roku. Do tej pory każdy klient za niewykorzystane kWh mógł liczyć na 80% obniżki rachunków. Nowelizacja prawa zakłada całkowite odsprzedawanie wyprodukowanej energii do dostawcy, gdzie koszt 1 kWh będzie wynosił 0,25 zł (średnia taryfa wynosi 0,35 zł).

Montaż pomp ciepła i fotowoltaiki - możesz nam zaufać!

Proecology ma najlepszych specjalistów, którzy oferują kompleksowe działanie, a ich praca opiera się na wieloletnim doświadczeniu. W ofercie możesz liczyć także na montaż fotowoltaiki, a także pomp ciepła w Rybniku.

Pierwsze spotkanie polega na audycie budynku, w którym ma zostać zamontowana instalacja. To pozwala na indywidualne dobranie urządzeń do Twoich wymagań i oczekiwań. Następnie nadchodzi czas na wykonanie projektu, a po jego akceptacji następuje podpisanie umowy i warunków współpracy. Po tych formalnościach przechodzimy do instalacji systemów ogrzewania i paneli fotowoltaicznych. Nie obawiaj się także o serwis urządzeń, ponieważ to również zapewniamy - takie urządzenia co jakiś czas potrzebują sprawdzenia przez fachowca. Do każdego zamontowanego urządzenia dołączamy książkę serwisową, dzięki której można kontrolować daty kolejnych przeglądów. 

Jesteś z Rybnika bądź okolic? Skontaktuj się z nami po rozwiązanie idealne dla Ciebie! Ekologiczne urządzenie, mniejsze rachunki i darmowa energia to oszczędność, której potrzebujesz.

Montaż instalacji - pompy ciepła Rybnik
Proecology Sp. z o.o.
tel. 666-698-666
tel. 502-391-367

email: proecology.biuro@gmail.com

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.