Wiadomości z Rybnika

Pedodoncja – na czym polega leczenie stomatologiczne dzieci? 

  • Dodano: 2021-10-21 14:15

Dzieci to bardzo wrażliwi pacjenci. Większość z nich na wiadomość o tym, że muszą odwiedzić gabinet stomatologiczny, popada w histerię. Spowodowane jest to złymi doświadczeniami u dentysty oraz bolesnymi wizytami. Istnieje jednak dziedzina oraz klinika, której dzieci nie muszą się obawiać. Pedodoncja, bo tak nazywamy ten rodzaj stomatologii, został stworzony specjalnie dla nich. Co musimy o nim wiedzieć? 

Jak przygotować dziecko na wizytę u dentysty? 

Nie ma co ukrywać, nawet dorośli niekiedy boją się wizyty u dentysty. Zdziwienie byłoby jednak nie na miejscu, ponieważ istnieją zabiegi, które nie należą do najprzyjemniejszych i często wiążą się z bólem. Dzieci bardzo często nie rozumieją dlaczego tak jest, dlatego aby odpowiednio przygotować je do wizyty, należy przede wszystkim rozmawiać i dokładnie wytłumaczyć co może stać się jeśli nie pójdą do lekarza. Warto też użyć metody zabawy, na przykład na głowie lalki lub kolorowanek o tematyce dentystycznej. Przed wizytą można również zabrać dziecko do gabinetu aby miało możliwość zapoznania się z miejscem. Istnieje naprawdę wiele metod oswajania dzieci z dentystą, każdy jednak musi wybrać taką, która najlepiej się sprawdzi. 

Pedodoncja – jakie zabiegi wchodzą w jej zakres? 

Pedodoncja to dziedzina stomatologii, która skupia się głównie na leczeniu zębów mlecznych. Wszyscy wiemy, jak kuszące są dla małych dzieci wszelkie słodkie produkty, które są główną przyczyną problemów z uzębieniem. Aby skutecznie zapobiec próchnicy, warto skorzystać z zabiegu lakowania zębów, leczenia miazgi zęba, wypełnienia zęba oraz leczenia wad zgryzu. Dzięki temu, zaoszczędzimy dziecku często niechcianych wizyt u dentysty. Z tego typu leczenia, możemy skorzystać na przykład tutaj https://maszewski.com/stomatologia-dziecieca-pedodoncja/. Klinika posiada idealnie przystosowane dla dziecka wnętrze, które nie tylko sprawia, że chętniej tam przebywa, ale przede wszystkim może poczuć się komfortowo i bezpiecznie. Profilaktyka dziecięcych zębów, inaczej zwana pedodoncją jest bardzo ważna, ponieważ oszczędzi wielu problemów w przyszłości. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.