Wiadomości z Rybnika

Panele fotowoltaiczne - rozwiązanie dla domu z przyszłością

  • Dodano: 2020-03-09 12:30

W dobie wszechobecnej informacji wiemy już, że smog jest w dużej mierze spowodowany działalnością człowieka i zdecydowanie jest on szkodliwy. Pozyskiwanie energii ze źródeł nieodnawialnych z pewnością się do tego przyczynia, dlatego współcześnie szuka się zdrowszych i bardziej ekonomicznych rozwiązań, które nie byłyby tak inwazyjne względem środowiska. Dlatego przyszłością, i to wdrażaną już teraz, powinny być odnawialne źródła energii. Jak na razie, jednym z powszechniejszych i ciekawszych rozwiązań są panele fotowoltaiczne.

Elektrownia słoneczna na dachu własnego domu? To możliwe!

Panele fotowoltaiczne, czyli szerzej znane panele słoneczne to nic innego, jak specjalnie opracowany system ogniw umożliwiających konwersję energii słonecznej w energię elektryczną. Jeszcze niedawno mówiło się, że nie jest on dostatecznie wydajny, by sprawdził się w naszym klimacie, jednak dzisiaj, dzięki doskonale dopracowanej technologii, jest to rozwiązanie nie tylko bardzo wydajne, ale i oszczędne. Co dzisiaj niezwykle ważne, to system ekologiczny i niezagrażający zdrowiu. Zanim zdecydujemy się na montaż paneli w swoim gospodarstwie domowym, warto jest poznać odpowiedzi na kilka pytań. Chociażby, jaki jest koszt takiej inwestycji, z jakich programów dofinansowujących możemy skorzystać, a także, jak realnie obniżyć koszt.

Ile kosztuje montaż paneli fotowoltaicznych?

Aby ułatwić sobie pierwsze spotkanie z tematem paneli fotowoltaicznych, dobrze jest skorzystać z porad znawców. Pozwoli nam to wybrać najbardziej opłacalne rozwiązanie dla naszego domu. Specjalnie przygotowane kreatory systemu sprawią, że nie tylko będziemy w stanie oszacować koszt zakupu, ale i całej instalacji, łącznie z przyłączeniem systemu do sieci. Wystarczy odpowiedzieć na pytania zawarte w kilku krokach, by poznać realny koszt inwestycji. Jeśli znamy dokładne dane – miejsce, dotychczasowego dostawcę, liczbę mieszkańców budynku, orientację i kąt nachylenia dachu, otrzymujemy gotową receptę, łącznie ze specyfikacją potrzebnego sprzętu. Dowiadujemy się, ile paneli potrzeba, aby pokryć zapotrzebowanie na energię i jaki jest dokładny koszt. Co ważne, nie ma tam ukrytych danych – jak dodatkowa cena montażu – to dokładne wyliczenie, ile kosztować nas będzie cała inwestycja. Poznajemy również warunki w oparciu o obowiązującą ustawę o OZE, czyli obejmującą odnawialne źródła energii. Dzięki kalkulatorowi oferty Hewalex możemy to zrobić od ręki i bez wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.