Wiadomości z Rybnika

Odzież medyczna dzisiaj - jak zmienia się moda w służbie zdrowia?

  • Dodano: 2021-07-12 11:00, aktualizacja: 2021-07-13 09:10

Wszyscy pamiętamy czasy „białych kitlów”, kiedy osoby związane w jakikolwiek sposób ze służbą zdrowia, a więc nie tylko lekarze, ale również pielęgniarki, wszyscy możliwi specjaliści, a w tym także służby ratunkowe pogotowia, mogły nosić jednakowe uniformy jedynie w białym kolorze. Restrykcyjne przepisy złagodniały dzisiaj na tyle, że możliwe jest wprowadzenie pewnych modyfikacji w odzieży medycznej – dzięki nim pracownicy czują się lepiej we własnej skórze.

Czy zmiany w modzie odzieży medycznej są w ogóle potrzebne?

Pozornie może nam się wydawać, że w służbie zdrowia ubiór powinien mieć marginalne znaczenie. Wszyscy jesteśmy jednak tylko ludźmi i nawet chcąc zajmować się ratowaniem życia, potrzebujemy wygodnych ubrań, zapewniających komfort oraz nieskrępowane ruchy. Profesjonalizm jest z kolei dzisiaj w cenie jeszcze bardziej niż kiedyś – a na profesjonalny wygląd składa się właśnie odpowiedni strój. Jeśli pracownik służby zdrowia ma się czuć w obecności swoich pacjentów zupełnie dobrze, nie może nosić ubrań z poprzedniej epoki. Idąc tym tropem – tak, rewolucja w odzieży medycznej była jak najbardziej potrzebna, a jej pozytywne efekty obserwujemy dzisiaj w zasadzie na każdym kroku. Najlepsze, wykonane jedynie z materiałów wysokogatunkowych, są ubrania oferowane przez www.medhoodie.pl. Na stronie sklepu można znaleźć wszystkie możliwe, nowoczesne kroje i niebanalne fasony. 

Odzież medyczna – co się dzisiaj nosi w szpitalach?

Moda w szpitalach jest dzisiaj mocno analogiczna do tej codziennej – oczywiście w pewnym zakresie, gdyż praca w publicznych placówkach nadal zobowiązuje nas do noszenia strojów adekwatnych do zajmowanego stanowiska. Nietrudno jednak znaleźć fasony eleganckie, stylowe, a jednocześnie odpowiednio poważne. Moda oraz szpitalne przepisy umożliwiają dzisiaj łączenie formalnych strojów z nieco mniej formalnymi dodatkami. W ten sposób odzież medyczna może składać się albo z klasycznych bluz medycznych z delikatnymi wstawkami czy przeszyciami i dekoltem w serek, albo z prostą bluzą i spodniami typu joggery w kilku wariantach – z nogawkami 7/8, ściąganymi w łydce czy w pasie, ze specjalnym ściągaczem. To właśnie detale, które wyróżniają ubrania noszone przez pracowników służby zdrowia od innych osób. Kobiety noszą dzisiaj albo zestawy z wygodnymi spodniami, albo z klasycznymi, prostymi spódnicami lub eleganckie, skromne sukienki z kieszeniami lub specjalnymi zaszewkami dla podkreślenia figury.

Jak zmieniła się kolorystyka odzieży medycznej?

Spora część profesjonalnych sklepów, takich jak www.medhoodie.pl, wciąż polega na sprawdzonej, wybieranej przez większość klientów, kolorystyce. Stonowane barwy, takie jak biele czy odcienie niebieskiego i zielonego, są znane pacjentom, są im przyjazne i dobrze się kojarzą – z poczuciem bezpieczeństwa i byciem we właściwym czasie i miejscu. Dla osób otyłych polecane są za to ciemniejsze kolory, ukrywające mankamenty sylwetki, a więc ciemne odcienie koloru niebieskiego, granat czy ciemny fiolet. Bardziej ekstrawaganckie opcje pozostają dla lubiących nowości, osób odważnych i śmiało patrzących w przyszłość – dla nich zarezerwowane są róże, turkusy, a nawet czerwienie. W przypadku lekarzy i pielęgniarek związanych z najmłodszymi pacjentami świetnie sprawdzają się materiały drukowane bajkowymi postaciami, wzbudzające zaufanie oraz uśmiech na twarzy. Na tym ostatnim przykładzie najlepiej widać, jak ogromny wpływ na otoczenie może mieć pozornie tak nieskomplikowana rzecz, jak ubiór.

Partnerem artykułu jest agencja interaktywna Algov, która zajmuje się działaniami marketingowymi w sieci a także tworzeniem stron i sklepów internetowych.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.