Wiadomości z Rybnika

Odkryj magię nietypowego, różowego szafiru

  • Dodano: 2020-09-01 10:00

Pomimo że nazwa tego szlachetnego kamienia oznacza „niebieski” (jak brzmi tłumaczenie greckiego słowa sappheiros), występuje on w wielu barwach. Jego delikatne różowe zabarwienie jest wynikiem obecności chromu, a ze względu na swoją niezwykłą twardość, jest to klejnot idealny do codziennego noszenia.

Pozwól zatem oczarować się temu niezwykłemu kamieniowi!

Czego możesz nie wiedzieć o różowych szafirach

Wraz z rubinami i szmaragdami, szafiry należą do tak zwanej „Wielkiej Trójki” kamieni szlachetnych, znanych od tysiącleci. Różowa odmiana szafirów była uważana za tę, która wzmacnia miłość, lojalność i serdeczność. Różowe szafiry postrzegane są jako romantyczne i powiązane z takimi znakami zodiaku jak byk i bliźnięta. Pod względem twardością drugie, zaraz po diamentach.

Interesujący fakt: Ten piękny kamień w języku Sinhala (rodzimym języku ludzi zamieszkujących Sri Lankę, gdzie często znajduje się właśnie różowe szafiry) nazywany jest kwiatem lotosu.

Kiedy biżuteria z różowym szafirem będzie najlepszym prezentem

Szafir to kamień urodzeniowy przypisany do września, będzie więc świetnym pomysłem urodzinowym dla każdej kobiety, która właśnie z niego pochodzi. Można wybrać na przykład luksusowy naszyjnik albo kolczyki z szafirami i diamentami.

Szafirowy pierścionek jest świetnym wyborem z okazji rocznicy ślubu, tradycyjnie powiązanym zazwyczaj z piątą oraz czterdziestą piątą rocznicą. Jeśli mężczyzna pragnie poprosić o rękę swoją wybrankę i ofiarować jej oryginalny pierścionek, pierścionek zaręczynowy z szafirem na pewno spełni jego oczekiwania.

Ponadczasowy dodatek na różne okazje

Biżuteria z szafirami to świetny towarzysz każdego dnia. Różowe szafiry połączone z różowym złotem oraz być może diamentami sprawiają wrażenie bardzo delikatnych i romantycznych. Najpopularniejszy szlif dla tych klejnotów to owalny, okrągły lub poduszkowy, ale można znaleźć także romantyczne pierścionki z różowymi szafirami w kształcie serca.

Ten rodzaj biżuterii można połączyć z różnymi strojami. Na przykład na letnie przyjęcie para kolczyków z szafirami, połyskująca pomiędzy luźno rozpuszczonym włosami, będzie stanowić świetne uzupełnienie sukienki w kwiaty. Na wieczorną kolację z ukochanym warto założyć wyjątkowy naszyjnik z różowym szafirem, który pięknie uzupełni dopasowaną suknię o jasnej barwie. Na oficjalne spotkania polecamy zestaw biżuterii z szafirami, który świetnie będzie współgrał z różową sukienką koktajlową.

Jak dbać o różowe diamenty

Te klejnoty nie wymagają żadnej specjalnej opieki. Ze względu na swoją twardość jest jednak ważne, aby schować je w szkatułce na biżuterię z dala od innych ozdób, aby ich nie uszkodziły. Należy uważać także na szok termiczny, gdyż szafiry są na niego wrażliwe. Zalecamy także zdjęcie i schowanie biżuterii przed przystąpieniem do prac domowych, aby nie zabrudziły się bez potrzeby. Jeśli zostanie podjęta decyzja o ich domowym czyszczeniu, należy użyć do tego jedynie ciepłej wody z odrobiną łagodnego detergentu.

Której biżuterii z różowym szafirem pragniesz?

Oczarowały cię różowe szafiry? Bez wątpienia nie jesteś jedyna, przed tobą pokochały je królowa Elżbieta czy Grace Kelly, które chętnie nosiły swoje klejnoty publicznie. W studiu jubilerskim KLENOTA znajdziesz szeroki wybór biżuterii z szafirami, więc na pewno znajdziesz tę, która odpowiada ci najbardziej.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.