Wiadomości z Rybnika

Odkryj magię nietypowego, różowego szafiru

  • Dodano: 2020-09-01 10:00

Pomimo że nazwa tego szlachetnego kamienia oznacza „niebieski” (jak brzmi tłumaczenie greckiego słowa sappheiros), występuje on w wielu barwach. Jego delikatne różowe zabarwienie jest wynikiem obecności chromu, a ze względu na swoją niezwykłą twardość, jest to klejnot idealny do codziennego noszenia.

Pozwól zatem oczarować się temu niezwykłemu kamieniowi!

Czego możesz nie wiedzieć o różowych szafirach

Wraz z rubinami i szmaragdami, szafiry należą do tak zwanej „Wielkiej Trójki” kamieni szlachetnych, znanych od tysiącleci. Różowa odmiana szafirów była uważana za tę, która wzmacnia miłość, lojalność i serdeczność. Różowe szafiry postrzegane są jako romantyczne i powiązane z takimi znakami zodiaku jak byk i bliźnięta. Pod względem twardością drugie, zaraz po diamentach.

Interesujący fakt: Ten piękny kamień w języku Sinhala (rodzimym języku ludzi zamieszkujących Sri Lankę, gdzie często znajduje się właśnie różowe szafiry) nazywany jest kwiatem lotosu.

Kiedy biżuteria z różowym szafirem będzie najlepszym prezentem

Szafir to kamień urodzeniowy przypisany do września, będzie więc świetnym pomysłem urodzinowym dla każdej kobiety, która właśnie z niego pochodzi. Można wybrać na przykład luksusowy naszyjnik albo kolczyki z szafirami i diamentami.

Szafirowy pierścionek jest świetnym wyborem z okazji rocznicy ślubu, tradycyjnie powiązanym zazwyczaj z piątą oraz czterdziestą piątą rocznicą. Jeśli mężczyzna pragnie poprosić o rękę swoją wybrankę i ofiarować jej oryginalny pierścionek, pierścionek zaręczynowy z szafirem na pewno spełni jego oczekiwania.

Ponadczasowy dodatek na różne okazje

Biżuteria z szafirami to świetny towarzysz każdego dnia. Różowe szafiry połączone z różowym złotem oraz być może diamentami sprawiają wrażenie bardzo delikatnych i romantycznych. Najpopularniejszy szlif dla tych klejnotów to owalny, okrągły lub poduszkowy, ale można znaleźć także romantyczne pierścionki z różowymi szafirami w kształcie serca.

Ten rodzaj biżuterii można połączyć z różnymi strojami. Na przykład na letnie przyjęcie para kolczyków z szafirami, połyskująca pomiędzy luźno rozpuszczonym włosami, będzie stanowić świetne uzupełnienie sukienki w kwiaty. Na wieczorną kolację z ukochanym warto założyć wyjątkowy naszyjnik z różowym szafirem, który pięknie uzupełni dopasowaną suknię o jasnej barwie. Na oficjalne spotkania polecamy zestaw biżuterii z szafirami, który świetnie będzie współgrał z różową sukienką koktajlową.

Jak dbać o różowe diamenty

Te klejnoty nie wymagają żadnej specjalnej opieki. Ze względu na swoją twardość jest jednak ważne, aby schować je w szkatułce na biżuterię z dala od innych ozdób, aby ich nie uszkodziły. Należy uważać także na szok termiczny, gdyż szafiry są na niego wrażliwe. Zalecamy także zdjęcie i schowanie biżuterii przed przystąpieniem do prac domowych, aby nie zabrudziły się bez potrzeby. Jeśli zostanie podjęta decyzja o ich domowym czyszczeniu, należy użyć do tego jedynie ciepłej wody z odrobiną łagodnego detergentu.

Której biżuterii z różowym szafirem pragniesz?

Oczarowały cię różowe szafiry? Bez wątpienia nie jesteś jedyna, przed tobą pokochały je królowa Elżbieta czy Grace Kelly, które chętnie nosiły swoje klejnoty publicznie. W studiu jubilerskim KLENOTA znajdziesz szeroki wybór biżuterii z szafirami, więc na pewno znajdziesz tę, która odpowiada ci najbardziej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.