Wiadomości z Rybnika

O tym musisz pamiętać, żeby bateria w Twoim telefonie żyła dłużej

  • Dodano: 2023-01-23 08:15, aktualizacja: 2023-01-23 08:27

Telefony komórkowe, dzisiaj najczęściej smartfony, zdecydowanie za szybko się rozładowują. To Ty masz wpływ na to, jak często będziesz musiał ją ładować.

Wyłącz WiFi i Bluetooth, jeśli ich nie używasz

Ważne jest też, aby pamiętać o rzeczach, które pomogą Ci wydłużyć czas pracy na baterii na jednym ładowaniu. W końcu im mniej cykli ładowania przechodzi bateria telefonu, tym wolniej się rozpada i tym dłuższa jest jej żywotność. Jednym z częstych powodów wyczerpywania baterii jest pozostawianie włączonego WiFi lub Bluetooth w telefonie, kiedy nie są one używane, ponieważ wyczerpują one baterię podczas skanowania w poszukiwaniu sieci lub urządzeń, z którymi można się połączyć, więcej na embiznes.pl

Realistycznie rzecz biorąc, jeśli tylko przenosisz się z jednego miejsca z WiFi do drugiego, na przykład z domu do biura, to prawdopodobnie nie jest to duży problem, jeśli nie wyłączysz WiFi w swoim telefonie. Jeśli jednak spędzasz cały dzień poza domem i nie planujesz w ogóle korzystać z WiFi, prawdopodobnie powinieneś je wyłączyć, aby oszczędzić baterię. Jeśli masz smartfona z Androidem, możesz wyłączyć automatyczne WiFi, czyli funkcję, dzięki której telefon będzie nadal skanował sieci, nawet jeśli wyłączyłeś WiFi.

Zarządzaj usługami lokalizacyjnymi

Wiele aplikacji w dzisiejszych czasach śledzi lokalizację telefonu, aby wspierać swoje usługi, stale skanując za pomocą kombinacji GPS, WiFi, Bluetooth i lokalizacji wież komórkowych w celu uzyskania maksymalnej dokładności. Aby nie marnować baterii, najlepiej pozwalać tym aplikacjom na dostęp do usług lokalizacyjnych tylko wtedy, gdy z nich korzystasz.

Jeśli masz iPhone'a, możesz wejść w Ustawienia > Prywatność > Usługi lokalizacyjne i ustawić tam swoje preferencje. W telefonach z Androidem możesz wejść w Ustawienia > Bezpieczeństwo i lokalizacja > Lokalizacja > Zaawansowane, aby całkowicie wyłączyć skanowanie przez WiFi i Bluetooth, lub w Ustawienia > Aplikacje i powiadomienia > Zaawansowane > Uprawnienia aplikacji, aby zablokować aplikacjom możliwość korzystania z usług lokalizacyjnych w tle.

Pozwól odejść swojemu asystentowi

Chociaż funkcje takie jak Asystent Google i Siri mogą być naprawdę przydatne, to jednak zwiększają zużycie baterii w telefonie, zwłaszcza jeśli stale nasłuchują Twoich poleceń głosowych.Jeśli nie potrzebujesz tych funkcji lub prawie ich nie używasz, najlepiej je wyłączyć, a przynajmniej wyłączyć funkcję komend głosowych "Hej Siri" lub "OK Google".

Nie zamykaj aplikacji, lecz zarządzaj nimi

Być może myślisz teraz, że powinieneś zacząć zamykać wszystko, co działa na Twoim telefonie, aby oszczędzać baterię. Czekaj, nie, nie tak szybko! Zamykanie aplikacji, czyli wymuszanie zamknięcia aplikacji działających w tle na telefonie, wcale nie poprawia żywotności baterii. Może wręcz pogorszyć sytuację. Zarówno system iOS, jak i Android mają algorytmy, które automatycznie zarządzają ilością energii i pamięci zużywanej przez aplikacje działające w tle. Zmuszając aplikacje do zamknięcia, ryzykujesz, że ten inteligentny system zostanie uszkodzony. Ponadto otwarcie zamkniętej aplikacji zużywa więcej energii niż powrót do aplikacji, która już działa w tle. Artykuł powstał przy współpracy z serwisem domowoo.pl

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.