Wiadomości z Rybnika

Nowoczesne rolety i mini rolety - gdzie kupić w Rybniku?

  • Dodano: 2021-08-12 08:30, aktualizacja: 2021-08-13 09:59

Rolety całkowicie zmieniły sposób, w jaki postrzegamy osłony okienne. Niegdyś obecne niemal wszędzie misterne firany i zasłony po pojawieniu się tej technologii bardzo szybko zostały wyparte. Mają one bardzo dużo zalet, które dają im teoretyczną wyższość nad klasycznymi zasłonkami.

Jesteś mieszkańcem Rybnika i zastanawiasz się, gdzie kupić dobrej jakości rolety w swoim mieście? Doskonale trafiłeś, gdyż w tym artykule została zawarta odpowiedź na Twoje pytanie.

Rolety okienne - Rybnik

Mieszkańcy Rybnika błyskawicznie przekonali się, że rolety to przyszłość. Dziś w tej miejscowości, tak jak w innych większych miastach naszego kraju niemal w każdym oknie można ujrzeć wysokiej klasy rolety okienne.

Aby zrozumieć fenomen i popularność rolet, musimy przyjrzeć im się jednak nieco bliżej. Zasłony i firany były używane do kontroli światła wpadającego do wnętrza pomieszczeń, oraz zwiększenia prywatności już od bardzo dawna. Początkowo były to mocno zdobione elementy wykonane z grubych tkanin, które z czasem zaczęły ewoluować. Pierwsze zasłony stosowane przez ludzkość istniały już w starożytności i ich funkcja nie bardzo zmieniła się przez tyle lat istnienia. Mniej więcej w tym samym czasie powstały pierwsze prototypy obecnie znanych żaluzji, które przybrały znaną nam dziś formę w okolicach XIX wieku. Pierwsze rolety pojawiły się jednak dużo później, bo około wieku siedemnastego, jednak już wtedy było wiadomo, że to technologia, która kiedyś podbije świat.

Rolety, a żaluzje - Rybnik

Dzisiejsze rolety mają mnóstwo zalet w porównaniu z zasłonami i żaluzjami. Po pierwsze - są niesamowicie łatwe w czyszczeniu. Nie da się ukryć - na wszystkich trzech metodach zasłaniania okiennic pojawia się po pewnym czasie kurz. W przypadku zasłon, które wykonane są z różnych materiałów, stanowi on największy kłopot, ponieważ bardzo trudno się go pozbyć. Aby wyczyścić je z takich zabrudzeń, należy je wyprać (co jest niemałą operacją, ponieważ zazwyczaj są one całkiem pokaźnych rozmiarów). Żaluzje, kiedy się zakurzą, także wymagają czyszczenia, i aby zrobić to dokładnie, to każdą blaszkę musimy przeczyścić szmatką osobno.

Kolejną kwestią jest montaż. Żeby powiesić firanki, musimy mieć karnisz. Jeśli go nie mamy, to czeka nas mierzenie i wiercenie, co nie zawsze jest przecież możliwe. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku żaluzji, jednak tutaj montujemy je na stałe do skrzydeł okien. Ze względu na swoją wagę, muszą być odpowiednio zabezpieczone. Natomiast rolety okienne to już zupełnie inna liga - bardzo lekkie, a do tego proste zarówno w montażu, jak i demontażu. Aby je założyć nie potrzeba żadnych narzędzi. Zazwyczaj “klatka” rolety posiada z odpowiedniej strony specjalną taśmę dwustronną, z której pomocą przytwierdza się właśnie roletę do ramy okna.

Dodatkową zaletą rolet jest poziom kontroli nad ilością wpadającego do pomieszczenia światła słonecznego, który zapewniają. Dzięki nim można bardzo precyzyjnie dostosować jego ilość, a co za tym idzie-  w pokoju nigdy nie będzie ani za ciemno, ani za jasno.

Na rynku dostępne są też różne rodzaje: rolety dzień noc, które pozwalają na jeszcze większą kontrolę nad światłem, rolety termoizolacyjne, które zatrzymują promienie słoneczne i powodują, że w pomieszczeniu jest chłodniej, rolety całkowicie zaciemniające, czyli takie, które w pełni odcinają światło z zewnątrz. Ani wśród żaluzji, ani wśród zasłon nie znajdziemy takiego wyboru opcji.

Minirolety - Rybnik

No dobrze, ale gdzie kupić dobrej jakości rolety wewnętrzne w Rybniku? Rynek jest dosyć bogaty w firmy oferujące różne rozwiązania, jednak jednym z liderów jest przedsiębiorstwo minirolety.pl. To jest właśnie właściwe miejsce, do którego powinna udać się każda osoba, która poszukuje świetnych rolet w Rybniku. Cena? Do wyboru do koloru - sklep ma tak duży asortyment, że każdy z pewnością znajdzie coś, co odpowiada jego potrzebom i mieści się w jego możliwościach finansowych. Zaufaj profesjonalistom i zamów swoje minirolety już dziś na https://minirolety.pl/.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.