Wiadomości z Rybnika

Nowa forma aktywności - rzucanie siekierami

  • Dodano: 2020-02-21 13:15, aktualizacja: 2022-12-06 10:43

Jak powinny wyglądać idealne imprezy integracyjne? Czy są na nie jakieś gotowe sposoby, odpowiednie wzory, konkretne przedsięwzięcia? Na szczęście nie! Od pomysłowości samych organizatorów zależy, czy będą to zwykłe imprezy w pubie, które możemy sobie zorganizować niemal co weekend, czy może będzie to coś oryginalnego, niebanalnego i wartego przeżycia. Co więc wybrać? Na co postawić? Jaka forma zorganizowania imprezy integracyjnej może okazać się bardzo dobrym wyborem?

Pomysłów na imprezy integracyjne jest naprawdę bardzo dużo. To wszystko więc sprawia, że w kwestii organizacji możemy wymyślać dosłownie szereg różnego rodzaju rozwiązań. Wśród licznych propozycji znajduje się coś takiego, jak rzucanie siekierami. To znaczy, że jak? No właśnie! Jest to stosunkowo młoda aktywność, która wykorzystywana jest przy różnego rodzaju przedsięwzięciach, w tym właśnie przy organizowaniu rewelacyjnych imprez integracyjnych.

Czym jest impreza integracyjna?

Impreza firmowa integracyjna jest to spotkanie pracowników danej firmy na specjalnie przygotowanej imprezie, której organizatorem może być właściciel firmy lub której organizatorami są sami pracownicy. Imprezy integracyjne mogą przybrać różnorodny przebieg i tak naprawdę od pomysłowości i kreatywności organizatorów zależy, jak będą one wyglądały. Czasami są to duże przedsięwzięcia, czasami małe spotkania. Po co jednak są one tworzone? Zintegrowani pracownicy to lepsza atmosfera w pracy, większe zaangażowanie we wspólne cele, chęci działania w zespole ludzi, których lubimy i cenimy. Powodów, dla których organizuje się imprezy jest naprawdę bardzo dużo. Jeśli jesteśmy w pracy jedynie pracownikami, ta sucha i mało przyjemna atmosfera może całkowicie nas wypalić. Jeśli zaś przychodzimy do miejsca, w których współpraca z ludźmi staje się przyjemnością, efekty pracy zauważalne są od razu. Takie więc jest zadanie organizacji imprez integracyjnych, które w gruncie rzeczy nie są spotkaniami, by wypić, poszaleć i dobrze się bawić, ale do tego również poznać się z innej strony, porozmawiać i nawiązać bardziej zżyte relacje.

Rzucanie siekierami - pomysł na odstresowanie

Jedną z propozycji, które stały się absolutnie prawdziwym hitem jest rzucanie siekierami. Nie trzeba stawiać więc na tradycyjną formę imprezy, ale można wybrać coś zdecydowanie innego, niż mają wszyscy. Rzucanie siekierami to stosunkowo młoda aktywność, ale w przypadku imprez ciesząca się bardzo dużym powodzeniem. Tej rodzaj gry określa odpowiednie zasady, do których należy się stosować, by móc walczyć. Na pewno oprócz doskonałej zabawy, rozwiązanie to sprawdza się wyśmienicie jako forma odstresowania, co jest szczególnie ważne dla pracowników korporacyjnych, żyjących w ciągłym, nieustannym stresie.

Rzucanie siekierami - zdrowa rywalizacja

Każdy z nas przecież lubi rywalizować, prawda? Imprezy integracyjne mogą być tego idealnym przykładem, jednak zawsze należy pamiętać o tym, że tylko zdrowa rywalizacja jest w stanie zagwarantować nam doskonałą zabawę, miłą atmosferę i cudownie spędzony czas. Oczywiście, jak najbardziej warto walczyć o swoją pozycję, warto pokazać swoje mocny strony i warto działać, by wygrać. W tym przypadku jednak należy skupić się nie na samym zwycięstwie, ale również i na wyśmienicie przeżytej przygodzie. Grupa ludzi w miejscu, w którym zabawa może przyjąć nieco inny wymiar? Tak, bo dlaczego by nie!

Rzucanie siekierami - szalony czas dla grupy pracowników

Na szczęście coraz bardziej odchodzimy od tradycyjnych, klasycznych i nudnych rozwiązań. Dziś już imprezy firmowe integracyjne nie kojarzą nam się z zabawą, głośną muzyką i dużą ilością alkoholu. Dziś stawiamy na coś bardziej oryginalnego, pomysłowego i szalonego. To wszystko więc sprawia, że impreza taka przybiera zupełnie inny wymiar. Rzucanie siekierami może być formą doskonałej zabawy, a jeśli idzie to w parze jeszcze z walką o wygraną i z aktywnością, dzięki której zyskamy moc endorfin, to na pewno taka opcja okaże się być najlepszym z możliwych dla każdego rozwiązaniem. Impreza integracyjna może być niezapomnianą przygodą, dzięki której grupa obcych sobie ludzi pracująca jedynie nad wspólnymi projektami, nagle poznaje się od zupełnie innej strony. Takie działanie sprawia często, że po imprezie integracyjnej, wspólna praca wygląda zupełnie inaczej, a osiągane efekty są jeszcze raz tak doskonałe, jak do tej pory. Czy warto więc stawiać na takie spotkania pracowników? Jak najbardziej tak!

Jeśli uważacie, że impreza w pubie to już przeżytek, jeśli nie chce Wam się spędzać kolejnej soboty przy ognisku, jeśli w ogóle nie macie zamiaru brać udziału w nudnych imprezach organizowanych przez właścicieli firm, to na pewno taka opcja okaże się być bardzo dobrym wyborem. Połączenie aktywności, rywalizacji, walki, a do tego dużej dawki humoru i szaleństwa w jednym. Czy można więc otrzymać coś lepszego? Jesteśmy przekonani, że imprezy integracyjne w takim wydaniu, okażą się być - prawdziwym strzałem w dziesiątkę!


Źródło: Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)    dodaj »

  • Tomasz

    My siekierami nie rzucaliśmy, ale za to firma Amer Event zorganizowała mam strzelanie z łuku, paintballa i broni śrutowej, a potem grę paintballową. Także taka impreza integracyjna była super. Może następnym razem zdecydujemy się na siekiery ;)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.