Wiadomości z Rybnika

Nauka rysunku dla dzieci

  • Dodano: 2021-04-06 09:15

Praktycznie każdy rozpoczyna swoją przygodę z rysowaniem od młodzieńczych lat. Pierwsze próby najczęściej związane są nie tyle z rysowaniem do kolorowaniem, ale już po krótkim czasie i umiejętności trzymania kredek przystępujemy do pierwszych prób rysunku. Pomimo, że tworzone obrazy nie przypominają niczego więcej niż kresek stawianych bez składu i ładu, to widzimy w nich postaci i sceny z naszej wyobraźni. Z wiekiem spora część osób poprzestaje na pewnym poziomie umiejętności rysowniczych, który nie wykracza poza zdolności najprostszego przedstawiania przedmiotów codziennego użytku. 

Rysowanie daje wiele radości z samego faktu tworzenia, ale prawdziwa satysfakcja przychodzi, gdy rysunek zaczyna przypominać to co chcieliśmy narysować. Warto pielęgnować zdolność rysowania od najmłodszych lat, a pomagają w tym różnego rodzaju szkoły rysunku. Poszukując w przestrzeni internetu fraz typu kurs rysunku dla dzieci Wrocław można trafić na kursy organizowane przez DOMIN, Pracownię Rysunku i Malarstwa, która nauczy Twoje dziecko pięknie rysować, w krótkim czasie.

Kurs rysunku dla dzieci

Rysowanie doskonale poprawia zdolności manualne dziecka oraz co jest udowodnione wpływa pozytywnie na uspokojenie stanu emocjonalnego, zresztą nie potrzeba do tego specjalnych badań, wystarczy obserwować jak dziecko się uspokaja. Również dorosłe osoby często korzystają z rysowania jako odskoczni od codziennych problemów, ale o wpływie rysunku na kształtowanie emocjonalne może innym razem. 

Pierwotnie rysunek zawsze stanowi zabawę, która zwłaszcza w obecnych czasach potrafi odciągnąć dziecko od ekranu telewizora, komputera czy smartfona. Gdy dziecko jest już nieco starsze rysunek może posłużyć do nauki cierpliwości, zdecydowanie częściej coś będzie nam nie wychodzić niż wychodzić. Dzieci mają tendencję do szybkiego poddawania się, ale rysunek ma to do siebie, że błędy można naprawić ścierając to co wyszło nie tak. Dodatkowo nawet po odłożeniu kartki i ołówka, prędzej czy później dziecko wróci do rysowania i spróbuje raz jeszcze, bez zewnętrznej motywacji. Inna sprawa, że rysowanie polega na wykonywaniu czynności irytującej, która nie sprawia nam żadnej przyjemności. Jeżeli coś lubimy, a nawet nie najlepiej nam to wychodzi to i tak nie zaprzestaniemy tego robić, a z każdą kolejną próbą będziemy podnosić nasze umiejętności. Niepoddawanie się to jedna z pierwszych lekcji w życiu młodego człowieka, która może zostać nauczona przez niepozorne rysowanie.

Gdy mówimy o zdolnościach manualnych, wystarczy spojrzeć na to jak relatywnie późno dziecko panuje w pełni na dłonią i potrafi pisać w prawidłowy sposób. Rysowanie poprawia sprawność dłoni co ma przełożenie na szybsze opanowanie pisania literek i liczb. Elegancki charakter pisma jest coraz rzadziej spotykany, gdyż coraz więcej słów powstaje przy wykorzystaniu klawiatur, jednak warto wypracować umiejętność ładnego pisania, chociażby dla własnej satysfakcji.

Nauka rysunku dla dzieci

Nauka rysunku dla dzieci na specjalnych zajęciach to również okazja do nawiązania nowych znajomości przez dzieci i socjalizacji ich od najmłodszych lat. Zajęcia w pracowni DOMIN to doskonała atmosfera przyjazna dziecku, które nie będzie mogło doczekać się na kolejne zajęcia. Powstaje pytanie jakie dziecko odnajdzie się najlepiej na kursie rysunku? Przede Wszystkim takie, które lubi rysować, nie warto zmuszać dziecka do czegoś czego nie lubi. Jeżeli widzisz jednak, że Twój syn, córka, wnuczek czy wnuczka spędzają sporo czasu z ołówkiem w ręku warto zapytać czy nie chciałby zrobić kolejnego kroku rozwijając swój talent. Tego typu zajęcia to na pewno dobra opcja dla dzieci kreatywnych, które ni ograniczają się do jednej czy dwóch ulubionych zabaw/zajęć. Jeżeli dziecko daje przesłanki co do tego, że chce w przyszłości zostać artystą, albo przynajmniej myśli o liceum plastycznym, kurs rysunku dla dzieci, będzie również doskonałym sposobem na przygotowanie go do edukacji w takim miejscu. Zajęcia w Pracowni DOMIN skierowane są do dzieci powyżej 11 roku życia do 15 lat.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.