Wiadomości z Rybnika

Na jaką wypłatę mogą liczyć opiekunki w Niemczech?

  • Dodano: 2021-12-20 07:45, aktualizacja: 2021-12-20 07:52

Coraz więcej Polaków decyduje się wyjechać do pracy w opiece w Niemczech. Najbardziej istotnym powodem są tutaj atrakcyjne zarobki. Na ile pieniędzy mogą liczyć opiekunki w Niemczech i od czego zależy wysokość wynagrodzenia? Podpowiadamy poniżej – przeczytaj nasz artykuł, a wszystkiego się dowiesz.

Praca w niemieckiej opiece się opłaca

Nie da się ukryć, że pracując w Niemczech w opiece, można sporo zarobić. Wynagrodzenie jest dużo wyższe, niż na tym samym stanowisku w Polsce. Jednak o tym, jak wysoką pensję ostatecznie otrzymasz, decyduje kilka czynników. Oto one:

  • doświadczenie w opiece i kwalifikacje,
  • ukończenie kierunkowych szkół,
  • znajomość języka niemieckiego,
  • odbycie kursów i szkoleń dla opiekunek,
  • stan zdrowia seniora,
  • liczba podopiecznych, którymi trzeba się zająć (zdarza się, że do opieki jest rodzeństwo albo małżeństwo.

Twoja wypłata będzie zależeć także od agencji, z którą nawiążesz współpracę. Przykładowo w Veritas dostaniesz minimum 1600 euro na rękę miesięcznie. Bez względu na wysokość wynagrodzenia pracodawca powinien zagwarantować Ci zakwaterowanie (osobny pokój) i wyżywienie, a firma opiekuńcza – opłacać na bieżąco składki ubezpieczeniowe. Wystarczy, że zgłosisz się do wybranej agencji, a konsultant dobierze Ci taką ofertę, która będzie zgodna z Twoim doświadczeniem i oczekiwaniami.

Co opiekunka w Niemczech może zrobić, żeby więcej zarobić?

Zarobki rosną zwykle wraz z liczbą zadowolonych podopiecznych i z zyskiwanym doświadczeniem. Nie oznacza to jednak, że trzeba siedzieć z założonymi rękami i czekać, aż upłynie określony czas. Wręcz przeciwnie. Praca w opiece w Niemczech  to też okazja do podnoszenia swoich kwalifikacji. Idź na dodatkowy kurs języka niemieckiego, obejrzyj film w tym języku, słuchaj rozmów rodziny seniora. Skorzystaj ze szkolenia dla opiekunek – wiele agencji takie oferuje. To, czy będziesz zarabiać więcej, zależy zatem od Twojej motywacji. Dodatkowe umiejętności, które możesz wpisać do CV i wykorzystać w codziennej pracy, będą Twoim atutem podczas wybierania ofert. Dlatego czasem warto wykazać się inicjatywą i później cieszyć wyższymi zarobkami.

Niech motywują Cię nie tylko pieniądze

Wynagrodzenie opiekunki w Niemczech jest atrakcyjne, zwłaszcza przy współpracy z dobrą agencją. Niech nie będzie ono jednak Twoją jedyną motywacją do podjęcia pracy. Oczywiście pieniądze to ważna kwestia i zwykle to one decydują o tym, że wyjeżdżamy do opieki. Ale ważny jest też fakt, że jedziemy tam pomagać ludziom. Życie podopiecznego stanie się łatwiejsze, gdy pojawisz się na progu jego domu. A uśmiech starszej osoby, która znów cieszy się życiem, jest najlepszą motywacją w pracy w opiece w Niemczech.

Oferty pracy w opiece w Niemczech znajdziesz tutaj: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.