Wiadomości z Rybnika

Modne firanki do domu – duży wybór wzorów i kolorów, atrakcyjne ceny

  • Dodano: 2022-03-23 12:30

Mieszkanie bez firanek nie jest tak ciepłe i klimatyczne, jak to z firanami w oknach. Dlatego wiele osób urządzając swoje mieszkania i domy, decyduje się na zakup ładnych firanek, które pełnią przecież wiele funkcji. Zwiększają prywatność, zdobią wnętrze i ocieplają wnętrze. Warto więc zainwestować w te go typu osłony okien.

Jakie firanki do poszczególnych pomieszczeń w domu?

Urządzając mieszkanie, trzeba obowiązkowo pomyśleć o firankach. Ich wybór jest ogromny, co też daje możliwość łatwego dopasowania poszczególnych firan do wybranych pomieszczeń. Bo prawda jest taka, że każde wnętrze jest inne i inne funkcje pełni, dlatego najlepiej w każdym z nich stosować inne firanki.

W salonie, szczególnie przestronnym i z dużymi oknami, ładnie będą prezentowały się duże, zwiewne firany na przykład tiulowe. Mogą mieć najróżniejsze wstawki i dodatki ozdobne, choć tak naprawdę gładkie i jednolite też korzystnie wpłyną na wygląd pomieszczenia. W kuchni zaś ciekawie będą wyglądać firanki panele. Nie są za długie, nie zajmują dużo miejsca, a bardzo oryginalnie się prezentują. Są nowoczesne i dziś chętnie wybierane. W sypialni i innych pokojach, w tym dziecięcych, sprawdzą się między innymi firanki sięgające do parapetu, z łukiem. Uwadze umknąć nie mogą te zdobione diamentami, choć jednolite też wyglądają korzystnie, bo elegancko. Wnoszą do pomieszczenia niebywałą świeżość i wyjątkowy klimat. Więcej o firankach można poczytać na blogu o wnętrzach.

Na co zwrócić uwagę wybierając firany?

Wybierając firany do domu, trzeba koniecznie ustalić, w jakim pomieszczeniu zostaną zawieszone. Należy też sprawdzić, jakie wymiary muszą mieć, aby nie były za krótkie, za długie, by idealnie pasowały do konkretnego okna i zamontowanego już karnisza. Kolejna sprawa to wzór i kolor. każde pomieszczenie jest urządzone już w jakimś stylu. Dominują w nim konkretne kolory. Trzeba więc zrobić wszystko, aby kupione firanki pasowały do tego konkretnego pomieszczenia, a jeśli mają służyć przez dłuższy czas, najlepiej, aby pasowały też do ewentualnych zmian w aranżacji. Kolejna sprawa to cena. W sprzedaży dostępne są firanki tanie i droższe. Jednak tak naprawdę ich cena nie jest najważniejsza, ponieważ może nie mieć nic wspólnego z ich jakością, a to właśnie jakość jest kluczem atrakcyjnego wyglądu. Duży wybór firanek można znaleźć na stronie https://alena-firany.pl/firany.html.

Zasłony do zestawu z firanami

Firanki świetnie prezentują się w zestawie z zasłonami. Dlatego warto też dodatkowo zainwestować w atrakcyjne zasłony. Ich wybór też jest duży. Sprawdzą się zarówno w sypialni, jak i w salonie. Mogą pełnić wyłącznie funkcję dekoracji, ale też dodatkowej osłony okna, która będzie zapewniała większą prywatność we wnętrzu. Jeśli firany będą jednolite, zasłonki mogą być bardziej ozdobne. Do ozdabianych firan lepiej dobrać klasyczne zasłony. Ich styl, wzór i kolor powinien dobrze komponować się ze stylem dominującym w aranżacji danego pomieszczenia.

Ogromny wybór firanek i zasłon gwarantuje możliwość znalezienia dla siebie idealnych do każdego pomieszczenia i niezależnie od tego, w jakim stylu zostało urządzone. Warto więc dobrze przemyśleć ten temat, dokonać pomiarów i uważnie przyjrzeć się ofercie firanek i zasłon, by w konsekwencji tego wybrać dla siebie najlepsze. Niech zdobią wnętrze, ale i zarazem pełnią dodatkowe funkcje, a co za tym idzie, dobrze służą. Dobrze wybrane, dobrej jakości firanki i zasłonki będzie można wielokrotnie prać i cieszyć się ich urokiem przez długi, długi czas.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.