Wiadomości z Rybnika

Moda na bogactwo – ogromne zegarki na nadgarstkach hitem sezonu. Skąd ich popularność?

  • Dodano: 2022-08-16 08:15, aktualizacja: 2022-08-16 08:19

Ogromne zegarki z błyszczącą tarczą zaczęły pojawiać się na teledyskach raperów wyznaczających prawdziwą ścieżkę muzyki. Trend, jakim jest mocarny zegarek na nadgarstku powraca w świetle chwały, a sam zegarek staje się symbolem swoistej władzy i pozycji społecznej. W wielu portalach społecznościowych ludzie publikują estetyczne zdjęcia, na których mają na sobie błyszczące i funkcjonalne zegarki – bo jest to po prostu w modzie. Lecz czy dzisiejszy zegarek pełni jedynie funkcję ozdobną i jest „na pokaz”?

Nie tylko estetyczny. Współczesne funkcje zegarków na rękę

Współczesność zaskakuje nas coraz nowszymi modelami, które prócz funkcji ukazywania dokładnego czasu zaskakują coraz nowszymi opcjami. Liczenie kroków, GPS, ukazywanie faz księżyca... to tylko kilka właściwości z całokształtu możliwości nowoczesnych zegarków. W zależności od stylu i preferencji, co do wyglądu tarczy czy designu samego paska, wybierać można spośród kilku stylów: klasycznego, militarnego, sportowego, lotniczego czy modowego. Ten ostatni jest bardzo charakterystyczny – nawiązuje do dawnych lat, podczas których rozwijała się kultura hip-hopu i rapu w Ameryce. Zegarki tego typu wyróżniały się w całej stylizacji, gdyż większość osób je noszących nosiła dresy czy przyduże bluzy. Wtedy to właśnie ten dodatek świadczył o majątku, jaki posiada dany muzyk – tuż obok złotych zębów czy innych akcesoriów zupełnie niezwiązanych z czasem. Co ciekawe, współcześnie symbolika zegarka zachowała się w elitach, również stanowiąc doskonały dodatek i wyznacznik bogactwa. Droższy zegarek oznacza w środowisku gwiazd większy prestiż – najczęściej widać to w środowisku osób związanych ze sportem czy biznesem. Tego typu zegarki zazwyczaj noszone są przez mężczyzn, bowiem kształtem i wielkością nie pasują do damskiego nadgarstka – nie oznacza to jednak, że nie produkuje się modowych zegarków dla pań; wręcz przeciwnie. Na stronie westwatches.pl/pl/ możemy zapoznać się z całą gamą zegarków, wśród których znajdą się również takie z szeroką tarczą i rzucającym się w oczy paskiem. Wszystko w niezwykle stylowej oprawie, bazującej na kultowej historii pierwowzorów zegarków na rękę.

Prawa czy lewa? O tym, na którym nadgarstku powinno się nosić zegarek

Najbardziej uniwersalna zasada podpowiada, by nosić zegarek na ręce, która nie jest dominująca. Przykładowo, gdy jesteśmy praworęczni, powinniśmy nosić zegarek na lewym nadgarstku. Jeżeli zaś zazwyczaj posługujemy się lewą ręką, miejscem zegarka jest prawy nadgarstek. Przede wszystkim powinno się jednak zwracać szczególną uwagę na swój komfort. Jeśli mimo bycia praworęcznymi, zegarek na prawym nadgarstku nam nie przeszkadza, możemy nosić go właśnie tak jak chcemy. Współczesne zegarki wyglądają znakomicie na obu nadgarstkach – problem więc praktycznie nie istnieje! Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem zegarka w stylu gangsterskich czasów powstawania jednego z najpopularniejszych rodzajów muzyki, pamiętaj by odwiedzać tylko sprawdzonych sprzedawców – takich jak na przykład WestWatches. Firma prowadzi sklep stacjonarny w Zielonej Górze, jednak asortyment można zobaczyć również na ich stronie internetowej i to właśnie tam dokonać zakupu. Mimo wszystko, posiadając zegarek musisz znać prawdziwą złotą zasadę – szczęśliwi czasu nie liczą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.