Wiadomości z Rybnika

Mniej znane drużyny La Liga, które warto lepiej poznać

  • Dodano: 2020-07-27 16:30, aktualizacja: 2020-07-28 17:53

Primera División, czyli popularna La Liga, to najwyższa klasa męskich rozgrywek ligowych w Hiszpanii. Mecze drużyn piłki nożnej, które należą do ligi, cieszą się sporą popularnością nie tylko na Półwyspie Iberyjskim, ale również w naszym kraju. Wielu kibiców chętnie ogląda spotkania oraz obstawia zakłady bukmacherskie. Najczęściej jednak śledzimy jedynie mecze najpopularniejszych klubów, takich jak FC Barcelona, Real Madryt, Atletico Madryt czy Valencia CF. Warto jednak wiedzieć, że w La Lidze grają również inne drużyny o ciekawej historii, które mogą pochwalić się wieloma sukcesami.

Levante Unión Deportiva

To hiszpański klub piłkarski z siedzibą w Walencji, który może pochwalić się dłuższą historią, niż dużo popularniejszy Valencia CF. Został założony w 1909 jako Levante Futbol Club, biorąc swoją nazwę od malowniczej plaży Levante w Walencji. W 1939 roku zawarł fuzję z Gimnastic, ponieważ jego stadiony zostały zniszczone. W klubie Gimnastic brakowało zaś piłkarzy. Klub zmienił swoją nazwę na Unión Deportiva Levante-Gimn Ąstico, a później Levante Unión Deportiva. To właśnie nią posługuje się po dziś dzień.

Do La Ligi Levante dołączyło w 1963 roku. Od tego czasu może pochwalić się mniejszymi i większymi sukcesami, takimi jak Finał Pucharu UEFA w sezonie 2000/2001, 6. miejsce w Primera División w sezonie 1999/2000 oraz Finał Pucharu Króla w sezonie 2016/2017.

Deportivo Alavés

To kolejny mniej znany w naszym kraju klub, na który stawiane są jednak liczne kupony( np. w eWinner zakłady bukmacherskie). Jego siedziba to Vitoria-Gasteiz w kraju Basków. Założony został w 1921 roku. Na swój awans do pierwszej ligi nie musiał czekać długo - miał on bowiem miejsce w sezonie 1929/1930. Obecnie klub występuje w rozgrywkach La Ligi. Deportivo Alavés na swoim koncie ma kilka znaczących sukcesów, wśród których wymienić możemy między innymi Finał Pucharu UEFA w sezonie 2000/2001, 6. miejsce w Primera División w sezonie 1999/2000 oraz Finał Pucharu Króla w sezonie 2016/2017.

Club Deportivo Leganés

To klub założony w 1928 roku, mający siedzibę w mieście Leganés, leżącym w aglomeracji Madrytu. Jest to klub, który bierze obecnie udział w rozgrywkach La Ligi (choć w momencie pisania artykułu znajduje się na miejscu spadkowym), jednak przez znaczną swego istnienia rozgrywał spotkania w niższych ligach, głównie w Tercera División. To właśnie tam odniósł najwięcej sukcesów, wśród których wymienić możemy między innymi Mistrzostwo Segunda División: 2015-16, Mistrzostwo Segunda B División: 1992-93 oraz Mistrzostwo Tercera División: 1985-86.

Villarreal CF

Ostatnim klubem, który chcielibyśmy przedstawić, jest Villarreal CF. Słynną „Żółtą Łódź Podwodną” polscy pasjonaci futbolu mogą kojarzyć nieco lepiej, niż wyżej wymienione ekipy, ponieważ w XXI wieku zdarzało jej się trzykrotnie dotrzeć do półfinału Pucharu UEFA/Ligi Europy, raz do półfinału Ligi Mistrzów, a nawet dwukrotnie wygrać Puchar Intertoto, przez co zyskały na popularności zakłady bukmacherskie z ich udziałem. Z kolei największy sukces ligowy to wicemistrzostwo Hiszpanii w sezonie 2007/2008. I choć wydawało się, że najlepsze lata klub założony w 1923 roku ma za sobą, to w sezonie 2019/2020 znów dzielnie walczył o grę w europejskich pucharach.

Podsumowując, jeśli oglądasz spotkania La Ligi i chętnie obstawiasz zakłady bukmacherskie, warto zainteresować się nieco mniejszymi drużynami, które również biorą udział w rozgrywkach. Dzięki temu śledzenie piłkarskich zmagań będzie jeszcze ciekawsze.

Hazard stwarza wysokie ryzyko straty finansowej. Nadmierna gra niesie za sobą potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Zakaz uczestnictwa w grze hazardowej dla osób poniżej 18 roku życia.

Ewinner Sp. z o.o posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 30 października 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.29.2017

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.