Wiadomości z Rybnika

Leasing wygrywa z kredytem

  • Dodano: 2016-10-11 18:45

Szukając doskonałych rozwiązań dla przedsiębiorstwa, które miałyby na celu podniesienie jego wydajności oraz rangi warto zastanowić się nad wzmocnieniem jego struktur o odpowiednią flotę, maszyny oraz wyposażenie. Koszty zakupu wszystkich koniecznych urządzeń są dla wielu zbyt wysokie do udźwignięcia. Gros przedsiębiorców staje więc przed wyborem : kredyt czy leasing. Postaramy się wskazać doskonałe rozwiązanie, które pozwoli na zachowanie stabilizacji finansowej przedsiębiorstwa przy jednoczesnym jego wielopłaszczyznowym rozwoju.

Podstawowe informacje

Szeroko rozumiany rynek finansowy proponuje różne formy finansowania inwestycji, nie mniej jednak najczęściej rozpatrywanymi są kredyty i leasing. Wybór jest zależny od kilku czynników, między innymi celu inwestycji, wielkości firmy, konkretnej branży, w jakiej przedsiębiorca działa i powziętych kosztów.

Po pierwsze musimy wyjaśnić, że kredyt i leasing to zupełnie inne produkty finansowe. Leasing jest produktem skierowanym wyłącznie do przedsiębiorców – niezależnie od wielkości firmy, natomiast po kredyt może sięgnąć każdy zainteresowany, posiadający dobrą historię kredytową, odpowiedni, stały dochód i zdolność kredytową.
Oferta kredytowa kierowana do przedsiębiorców to w istocie szeroki wachlarz różnych produktów. W zależności od potrzeb kredyty dzielimy na obrotowe i inwestycyjne. Te pierwsze mają za zadanie zapewnić płynność finansową związaną z bieżącymi wydatkami przedsiębiorstwa, natomiast te drugie – jak sama nazwa wskazuje – mają służyć różnego rodzaju inwestycjom. To właśnie one mogą być swego rodzaju przeciwwagą dla leasingu, ale nie są produktem tak elastycznym i otwierającym tak wiele możliwości, jak wymieniony leasing.

Musimy wiedzieć, że żeby uzyskać kredyt inwestycyjny, należy przedstawić szereg dokumentów, zaświadczeń i opinii, z czego większość z nich nie może być starsza niż miesiąc. Dodatkowo, najczęściej należy przedstawić biznesplan. Poza tym wymagane jest zabezpieczenie kredytu, np. w formie hipoteki.

Doskonały leasing

Z punktu widzenia przedsiębiorstw, najczęściej wybieranym produktem, który jest jednocześnie najbardziej korzystny jest leasing samochodowy. Oczywiście ma to swoje silne podstawy, których nie jest w stanie spełnić żaden inny produkt finansowy,

Po pierwsze, leasing samochodów używanych , jak również i nowych nie wymaga przedstawiania wszystkich dokumentów, a po wtóre jest udzielany na lepszych zasadach od kredytu. Sam leasing może obejmować w swojej umowie różnego rodzaju środki trwałe, mające służyć rozwojowi przedsiębiorstwa, stąd też popularnym jest również leasing maszyn czy całych linii produkcyjnych. Warto podkreślić, że przez cały czas trwania umowy leasingowane przedmioty pozostają własnością finansującego, a więc banku czy firmy oddającej w użytkowanie dane rzeczy.Zauważmy także istotne korzyści płynące z leasingu, do których należy zaliczyć przede wszystkim rozliczenia podatkowe. Leasingu związany jest z uiszczaniem raty leasingowej, która w całości staje się kosztem.

Artykuł poleca ALPINA Leasing

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Rybnicki.com.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.